Na pomoc postrzelonej kotce

Gmina Żarów pokryje koszty leczenia kotki postrzelonej w Żarowie przez nieznanego sprawcę.

foto DIOZ

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 stycznia na Placu Wolności w Żarowie. Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kotkę i zostawił ranną na ulicy. Ranne zwierzę zabezpieczyli mieszkańcy, a następnie przetransportowali je do lecznicy weterynaryjnej. Lekarz weterynarii stwierdził u kota uraz kręgosłupa i rdzenia kręgowego, paraliż tylnich kończyn oraz porażenie pęcherza moczowego.

Kot znajduje się pod opieką Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w Jeleniej Górze i aktualnie przebywa w Przychodni Weterynaryjnej w Oławie. – Nie możemy przechodzić obojętnie obok takich sytuacji i przymykać oczu na przypadki agresji wobec zwierząt. Dlatego, apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby zwracali uwagę na takie sytuacje. Aby informowali odpowiednie organy, a przede wszystkim reagowali i pomagali chorym bądź cierpiącym czworonogom. Jesteśmy w stałym kontakcie z Dolnośląskim Inspektoratem Ochrony Zwierząt w Jeleniej Górze, pod opieką którego znajduje się obecnie postrzelona kotka. Zadecydowaliśmy, po rozmowie z prezesem Inspektoratu panem Konradem Kuźmińskim, że gmina Żarów pokryje koszty leczenia zwierzęcia. Zwracamy się również z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc, zarówno w ujęciu sprawcy, jak i odnalezieniu właściciela. Być może ktoś widział całe zdarzenie albo posiada informacje o właścicielu zwierzęcia. Będziemy wdzięczni za każdą informację w tej sprawie. Pamiętajmy, że los zwierząt zależy od nas i naszej odpowiedzialności, dlatego serdecznie dziękujemy tym mieszkańcom, którzy nie zostawili zwierzęcia i udzielili mu pierwszej pomocy – mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Kotka ma około 5 lat i jest zadbana. Dlatego niewykluczone, że posiada właściciela. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt w Jeleniej Górze oraz Urząd Miejski w Żarowie apelują do wszystkich, którzy mogliby pomóc zarówno w ujęciu sprawcy, jak i w odnalezieniu właściciela. Kontakt na numer 534 776 981 bądź Komisariat Policji w Żarowie pod nr tel. 74 85 80 577.

PRZYPOMINAMY:

Gdzie zgłaszamy znalezione zbłąkane, bezdomne zwierzę?

  • W godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Żarowie zgłaszamy interwencję do Michała Domańskiego pod nr tel. 74 85 80 591 wew. 367.

  • Po godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Żarowie (po godz. 15.30) oraz w weekendy dzwonimy do przedstawiciela schroniska, z którą gmina ma podpisaną umowę – pana Arkadiusza Gruszowskiego nr tel. 533 567 804.

Gdzie zgłaszamy znalezione martwe zwierzę?

  • W przypadku zaobserwowania martwego zwierzęcia na drodze lub w jej obrębie na terenie gminy Żarów należy zgłosić ten fakt telefonicznie do Urzędu Miejskiego w Żarowie w godzinach pracy nr tel. 74 85 80 408, 74 85 80 591 wew. 351, 334, 347, poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7.30-15.30, a we wtorki w godz. 8.00-16.00. W pozostałych godzinach informację prosimy przekazywać do Komisariatu Policji w Żarowie nr tel. 74 85 80 577.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *