Na pomoc Gosi!

Siatkarki drugoligowego MKS-u Świdnica i siatkarze Manufaktury Świdnica, amatorskiej drużyny występującego w lidze TKKF zmierzą się w pokazowym meczu na rzecz 24-letniej zawodniczki MKS-u Małgorzaty Skalskiej. Siatkarka od pół roku walczy ze złośliwym nowotworem mózgu.

gosia1
Gosia jeszcze w poprzednim sezonie była podstawową zawodniczką MKS-u, niestety niespodziewana choroba zmusiła ją do przedwczesnego zakończenia karier. Zawodniczka jest już po skomplikowanej operacji wycięcia guza, obecnie przygotowuje się do radioterapii. – Sytuacja jest bardzo trudna. Gosia szuka niekonwencjonalnych metod leczenia i rehabilitacji. Niestety, to bardzo kosztowne metody – mówi Grażyna Działowska, prezes MKS-u Świdnica.
Przyjaciele postanowili jej w tym pomóc, stąd też wziął się pomysł rozegrania pokazowego meczu. Spotkanie z udziałem MKS-u i Manufaktury Świdnica odbędzie się w sobotę, 9 stycznia o godzinie 17.00 w hali na osiedlu Zawiszów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. – Rozprowadzane będą cegiełki w cenie 10 złotych. Dodatkowo planujemy licytacje między innymi piłki z autografem Doroty Świeniewicz, koszulek Skry Bełchatów, Impelu Wrocław i innych gadżetów – mówi Działowska.
Środowisko sportowe Świdnicy wielokrotnie udowadniało w przeszłości, że nie jest obojętne wobec podobnych akcji. Trzymamy kciuki, aby podobnie było i tym razem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *