MZEC z nową radą nadzorczą

mzec

mzecMiejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy, jako pierwsza z miejskich spółek zależnych doczekała się zmiany składu rady nadzorczej po wyborach samorządowych. Liczy pięć, a nie jak dotąd sześć osób. Trzy są nowe.

 

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy, jako pierwsza z miejskich spółek zależnych doczekała się zmiany składu rady nadzorczej po wyborach samorządowych. Liczy pięć, a nie jak dotąd sześć osób. Trzy są nowe

Odwołano dotychczasowych członków rady: Eugeniusza Grzesika, Grzegorza Sulimę, Ludmiłę Żółtańską i Bożenę Bober, a w ich miejsce powołano trzy nowe osoby: Adama Markiewicza, Piotra Mielnika i Jana Łętowskiego. W radzie pozostali pracownicy: Krzysztof Chrapkowicz i Józef Wołczkiewicz. Pierwsze posiedzenie rady nadzorczej MZEC w nowym składzie odbyło się 5 stycznia. Nowa rada dokona analizy sytuacji spółki. mzec

Obecnie praca zarządu MZEC nie była przedmiotem oceny. Poproszono wszystkie spółki zależne o ich wyniki finansowe za ostatnie 10 miesięcy minionego roku – dokumenty te zostały do urzędu dostarczone – informuje Ewa Dryhusz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Według bilansu zamknięcia podanego przez poprzednie władze Świdnicy MZEC zakończył 2014 rok z rekordowym zyskiem na poziomie około dwóch milionów złotych.

Członkowie rady nadzorczej MZEC mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu ok. 2 tys. zł. Podobne honoraria odbierają członkowie rady w Świdnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Zasiadanie w tych radach jest najbardziej intratne. Dla porównania na około 600 zł miesięcznie mogą liczyć członkowie rady nadzorczej w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, a na 800 w Towarzystwie Budownictwa Społecznego.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *