Mydlany Park Festiwal 3 w Żarowie

Czas na mydlaną atmosferę! Już trzeci raz mieszkańcy Gminy Żarów spotkają się w żarowskim Parku Miejskim, w ramach festiwalu ulotnego piękna, który organizowany jest przez Fundację Inicjatywa B.

fot. nadesłane/Grzegorz Lewicki

Mydlany Park Festiwal 3, to propozycja dla wszystkich fanów mydlanej atmosfery! Za pomocą autorskiego płynu i profesjonalnego sprzętu – linek, sznurków i siatek – żarowski Park Miejski zamieni się w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych… Zabawa dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, ma na celu integrację międzypokoleniową oraz promocję aktywnego wypoczynku…

Trzecia edycja festiwalu ulotnego piękna – jak czytamy na stronie Fundacji Inicjatywa B – składać się będzie z dwóch bloków. Pierwszy to Rodzinny happening mydlany, a drugi to Piana party.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 16:00 bańkową zabawą, w ramach której uczestnicy wydarzenia, będą puszczać bańki oraz robić wielkie kolorowe tunele. To także czas na warsztaty twórcze, podczas których młodzi artyści stworzą za pomocą kolorowej piany abstrakcyjne obrazy. Tuż obok powstającej wystawy mydlanych prac, organizatorzy zaaranżują kącik małych banieczek, przewidziany dla najmniejszych gości: będą to małe miecze oraz tradycyjne „dmuchawce”, którymi łatwo posłużą się dzieci… Tuż pod sceną zainstalowane zostaną wytwornice, które w jednej chwili stworzą kilkaset małych banieczek unoszących się nad głowami ludzi.

W trakcie mydlanego happeningu, przeprowadzimy serię konkursów, w ramach których rozdamy gadżety, płyny, zestawy do robienia baniek oraz zniżki od zaprzyjaźnionego Sklepu Animatora.pl, który wspiera Mydlany Park swoimi produktami – tłumaczy Tomasz Nycz.

Mydlany Park Festiwal 3, to nie tylko bańki. Podczas wydarzenia odbędzie się otwarty konkurs fotograficzny na najlepszy zestaw zdjęć, składający się z następujących motywów: wielka bańka mydlana, długi tunel, moment pękającej bańki, uśmiech na twarzy, mydlana atmosfera…, po wykonaniu fotografii w trakcie festiwalu, osoby chcące wziąć udział w konkursie, swoje prace wykonane smartphonem, tabletem, kamerą, dronem lub lustrzanką muszą przesłać na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl, o czym będą informować organizatorzy ze sceny w Parku.

Regulamin konkursu oraz informacje o nagrodach można znaleźć na stronie Inicjatywy B: http://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2018/05/Mydlany-Park-Festiwal-Konkurs-Fotograficzny-Regulamin.pdf

Drugim blokiem festiwalowym będzie Piana party. – W trakcie mydlanego happeningu, będziemy emitować przyjemne dźwięki, które wprowadzą uczestników festiwalu w ciekawy klimat… Tutaj do współpracy zaprosiliśmy Roberta Okrzesika – Robzone, który stworzy oprawę muzyczną także podczas Piana party – tłumaczy Tomasz Nycz.

Pianę party otworzy Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska, która stworzy tuż pod parkową sceną, niezwykłe mydlane wyspy, w których odbędzie się pokaz zumby – pierwszy raz w pianie! Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i dynamiczna muzyka, te elementy stworzą atmosferę świetnej imprezy i totalnie porwą nas do zabawy wśród baniek mydlanych i w pianie! Spotkanie taneczne poprowadzi Marzena Maziak. Po występie „Najlepszych sztuk w mieście” biała piana, udostępniona zostanie wszystkim prawdziwym festiwalowiczom! W mydlanych wyspach, będzie można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców, tańczących w rytm muzyki.Dodatkowym punktem programu będzie strefa relaksu pod Platanem składająca się z foto-budki, balonów z helem, kilkudziesięciu leżaków, kocy oraz klimatycznych stolików, wszystko to znajdzie się tuż obok zaproszonych przez Fundację Inicjatywa B – Food Trucków. – Bańki, bańkami, ale trzeba zjeść… Podczas festiwalu odbędzie się mały zjazd Food Trucków, które zaserwują smakowite jedzenie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Lody, gofry, popcorn, wata cukrowa, knysze, zapiekanki, dania z grilla, piwo od Jacka Marczyńskiego oraz Hoppy Lab Browaru Rzemieślniczego; to tylko niektóre propozycje jakich będzie można spróbować podczas Mydlanego Parku – tłumaczy Tomasz Nycz.

Więcej informacji na temat festiwalu, można znaleźć na stronie: http://inicjatywab.pl/mydlany-park-festiwal-3/ oraz na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/164841427539995/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *