Muzyka elektroniczna na dworcu

POSŁUCHANE to projekt muzyczny, który łączy w sobie dźwięki, obrazy i niecodzienne przestrzenie. Posłuchane to projekt cykliczny, otwarty na ludzi, na spotkania i na wszystko co nowe, świeże, pozytywne i przyjemne. Zapraszamy!

dj krootki

W ramach tegorocznych wydarzeń do Świdnicy dotrą najnowsze dźwięki z polskiej sceny muzycznej. Ale nie tylko! Obok znanych i świetnie zapowiadających się polskich wykonawców będziemy odkrywać muzykę, która powstaje w Świdnicy i na Dolnym Śląsku.

Premierowa edycja projektu to dwa letnie eventy muzyczne oraz cykl jesiennych jamów z muzyką elektroniczną.

Projekt jest finansowany w ramach Inicjatywy Lokalnej przez Urząd Miasta Świdnica.

Już 23 lipca o godzinie 20:00 na Dworcu Głównym PKP w Świdnicy odbędzie się pierwszy event muzyczny. Zagrają :

SZATT

DJ KROOTKI

SLIME

MOTHYL

Zapraszamy!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Zapraszamy na stronę internetową projektu http://posluchane.pl/

Informacja o artystach:

ŁUKASZ PALKIEWICZ (SZATT)

Producent z Raciborza, obecnie mieszkający w Poznaniu. Członek duetu producenckiego Nocne Nagrania (Szatt/Nowok). Współtwórca nieszablonowego kolektywu Zaburzenia. Mistrz Polski beatmakerów w kategorii Live act w roku 2013. W tym samym roku wydał własnym sumptem instrumentalny album ‚Future Voices’. Zwiedził wiele polskich miast, prezentując swoją muzykę w formie Live actu. Jego muzyczne początki osadzone były w hiphopowej stylistyce, jednak na dzień dzisiejszy znacznie od tego odbiega, kreując brzmienie szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Dowodem na to jest jego najnowszy album ‚Bloom’, który jest jednocześnie pierwszym wydawnictwem Flirtini Records. Szatt współdzielił scenę z takimi artystami jak: Lapalux, Taylor McFerrin, Sun Glitters, Noon, Envee, Kixnare, Iza Lach, Paulina Przybysz oraz wielu innych.

DJ KROOTKI

Krootki to od lat jedna z najciekawszych postaci polskiego turntablismu, człowiek niedużego wzrostu, lecz z wprost nieokiełznanym charakterem. W grze od 2005 roku, przez lata wykształcił swój własny, unikalny styl cechujący się naturalnością i szczególnie melodyjnym flow. Systematycznie poprawia technikę skreczy, dzięki czemu w ciągu minionych lat odniósł szereg sukcesów. Jako jeden z czołowych polski drapaczy został zaproszony w roku 2010 na legendarną, toruńską Ostatnią Wieczerzę w klubie NRD. Brał też udział w cyklu Community Scratch Games Poland 2011 i 2012 razem z gośćmi z zagranicy, m.in. zespołem Grandeurs of Delusion. Oprócz tego był i wciąż jest uczestnikiem skrecz sesji odbywających się w różnych częściach kraju. Dał się poznać radiosłuchaczom jako prowadzący audycję Leśny Zwilż w radiu Subcity.pl, gdzie promuje najlepszy polski i światowy turntablism, zaznaczając przy tym swój żywiołowy charakter. W 2012 roku został zaproszony przez DJ Eproma do projektu Modulators, gdzie udziela się ze swoimi skreczami do spółki z DJ Ben’em

SLIME

Muzyk, turntablista, dj. Pochodzący ze Świdnicy dwukrotny Mistrz Polski Djów federacji IDA (2013, 2014). Autor wielu skreczy nagranych do utworów m.in. takich wykonawców jak: Printempo, Noize from Dust, Trzeci Wymiar, Szad Akrobata, Kut-o, Aruzo/MŁD, Graf Cratedigger, WorstCase. Współtwórca projektów muzycznych Music People, Among Notes, Aplaindygo oraz czynny wykonawca w projektach Fonoteka Remixed.

MOTHYL

Zaczynał tworzyć 3 lata temu przechodząc przez różne style i gatunki – od mrocznych ambientów z wokalnymi wstawkami po deep house, techno, uk garage, by w końcu osiąść w stylistyce chill trap / future bass, chociaż nie lubi szufladkować swojej muzyki. Największe inspiracje to Burial, Flume, Holy Other, Lapalux, Tycho, Shlohmo, Slow Magic + cała masa świeżych artystów z SoundClouda.

plakat posluchane szatt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *