Muzyczny sukces

Radek Teuerle z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy uczestniczył w przesłuchaniach finałowych i zdobył wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych w Bydgoszczy!

W sobotę 29 września w Sali Koncertowej im. prof. Romana Sucheckiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy odbył się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych. Radek Teuerle z koła „Klawiatura” z pracowni muzycznej pani Agnieszki Banach uczestniczył w przesłuchaniach finałowych i zdobył wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej! – Oczywiście grał na keyboardzie, który go bardzo fascynuje, ale nie mógł sobie odmówić pamiątkowego zdjęcia z prawdziwym fortepianem – być może w przyszłości na takim instrumencie będzie wygrywał konkursy – relacjonuje Agnieszka Banach.

Organizatorami Konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 38, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury 6 w Bydgoszczy, a Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz prof. Jerzy Kaszuba – Rektor Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Patronat Medialny objęło Polskie Radio Pomorza i Kujaw, a opiekę medialną Telewizja Polska 3 Oddział w Bydgoszczy.

Jak widać impreza ta cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku lokalnym. Konkurs realizowany był w dwóch etapach. Etap I na podstawie 137 nadesłanych przez instrumentalistów nagrań wyłonił 40 najlepszych z całej Polski. Etap II to przesłuchania finałowe tych najlepszych, wśród których występował też Radek.

W finale konkursu zagrało prawie 40 młodych instrumentalistów, którzy przybyli z Wrocławia, Łodzi, Torunia, Olsztyna, Wałbrzycha, Tarnowa, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Tarnowskich Gór, Roztoki, Bytomia, Konina, Kluczborka, Nakła Śląskiego, Środy Wielkopolskiej, Bydgoszczy i oczywiście – ze Świdnicy. – Konkurs ten był nie lada wyzwaniem dla Radka, bo i konkurencja i odległość były duże. Ale nic nie zniechęciło naszego młodego „Mistrza Klawiatury” i ten dwudniowy wyjazd okazał się sukcesem. Warto było! A przy okazji zobaczyliśmy Bydgoszcz, która jest bardzo ładna. Pogoda dopisała, więc spacer po mieście był prawdziwą przyjemnością i odpoczynkiem po konkursowych zmaganiach. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla Radka i życzymy dalszych sukcesów, w grze na keyboardzie i na… fortepianie! – dodaje jego nauczycielka i dziękuje: Serdeczne podziękowania należą się też tacie Radka, Panu Jackowi Teuerle, za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs dla ucznia i opiekuna. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *