Muzyczna Truskawka już jutro. Znamy harmonogram i skład jury!

 

Folk-metalowy Żywiołak oraz 5 zespołów konkursowych z pogranicza rocka i metalu wystąpi jutro 11 lipca w Parku Centralnym w Świdnicy.Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy finał przeglądu Truskawka. Start koncertów o godz. 16.00. Wstęp wolny!

 

Folk-metalowy Żywiołak oraz 5 zespołów konkursowych z pogranicza rocka i metalu wystąpi jutro 11 lipca w Parku Centralnym w Świdnicy.Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy finał przeglądu Truskawka. Start koncertów o godz. 16.00. Wstęp wolny!

Poniżej rozpiska godzinowa sobotnich koncertów. Organizatorzy mówią, że warto pojawić się od samego początku, bo wśród pierwszych widzów zostaną rozlosowane nagrody. 

Godziny koncertów:
16:00 THE INŻYNIERS – punk rock 
16:45 COMIN – metal 
17:30 ANGRY AGAIN – metal
18:15 KWESTIA CZASU – punk rock 
19:00 ENDLINE – metalcore 
20:00 ogłoszenie wyników konkursu 
20:10 ŻYWIOŁAK – folk-metal 
22:00 afterparty w pubie Stara Szopa

Zespoły konkursowe powalczą o główną nagrodę w wysokości 2000 zł. Występy będzie oceniać jury w składzie:

Małgorzata Kuś (ShataQS)
Wokalistka od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z wieloma wybitnymi artystami scen międzynarodowych. W 2013 roku wraz z zespołem zwyciężyła w finale „Must Be The Music”. W tym roku wydała swój debiut pt „Mr. Mankind”.

Paweł Jurczyk (Legnickie Centrum Kultury)
Organizator koncertów oraz projekcji filmowych. W 1996 roku zapoczątkował cykl „strefa de…”, w ramach którego występują zespoły z szeroko rozumianej sceny alternatywnej. Inne jego projekty to „freestage”, skierowany do zespołów lokalnych oraz nieregularny Przegląd Kapel Rockowych o charakterze ogólnopolskim. 

Michał Kulniew (Ditroit, Orchard)
Wokalista, muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer. Od drugiej połowy lat 90-tych czynnie działający na scenie. Laureat wielu festiwali i przeglądów (m.in Jelenia Góra, Wrocław, Bielawa). Grał u boku takich zespołów jak: KULT, TSA, Acid Drinkers, Closterkeller, Hunter, Vader, Grzegorz Kupczyk i wielu innych.

Imprezę poprowadzi Demia Doberman (Daniel Warakomski) – raper, wokalista, muzyk. Związany m.in z grupami „Zakaz Wjazdu” oraz „Demia Doberman Live Band” (laureaci zeszłorocznej edycji „Truskawki”).

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie między innymi Pokojowy Patrol, dla którego członków będzie to jedna z ostatnich okazji przygotowania się do pracy podczas Przystanku Woodstock. Wszyscy, którzy chcieliby do nich dołączyć w Kostrzynie nad Odrą, mogą się jeszcze zarejestrować na stronie: www.wosp.org.pl/pokojowy_patrol

Truskawka odbędzie się w Parku Centralnym przy starej hali sportowej na ul. Pionierów. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *