Muzyczna podróż

Spotkania muzyczne pod szyldem Posłuchane, które znane są nie tylko w Świdnicy, gdzie powstały, ale i na całym Dolnym Śląsku, mają własny jingiel! Na trasie Wrocław-Świdnica od kliku dni mogą go usłyszeć pasażerowie Kolei Dolnośląskich.

fot. ilustracyjne

Podróżujący szynobusami z Wrocławia do Świdnicy, przed stacją Świdnica Miasto mogą usłyszeć niecodzienny komunikat. Wszystko za sprawą współpracy między projektem Posłuchane i Kolejami Dolnośląskimi.

Posłuchane to inicjatywa Fundacji Ładne Historie, która zakłada promocję polskiej muzyki elektronicznej poza głównymi ośrodkami, budowanie w regionie świadomej publiczności oraz prezentację twórców, mających na koncie osiągnięcia w dziedzinie muzyki alternatywnej – wyjaśnia Patrycja Strzyżewska, specjalista PR z projektu Posłuchane i dodaje: – W ciągu ostatnich dwóch lat fundacja zaprezentowała kilka zróżnicowanych tematycznie odsłon wydarzenia. Aktualnie organizatorzy Posłuchane pracują nad kolejną edycją, która z pewnością zaskoczy świeżością i pomysłowością.

Oryginalną zapowiedzią nadchodzących  wydarzeń jest jingiel, którego autorem jest Łukasz Palkiewicz, znany jako Szatt, współtwórca zespołu Kroki, związany z inicjatywą Posłuchane jako dyrektor artystyczny.

Dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi jingiel emitowany jest w pociągach, zatrzymujących się na stacji Świdnica – Miasto. Organizatorzy chcą w ten sposób podkreślić odwołanie do lokalnego charakteru i genezy wydarzenia. W ten sposób Świdnicka stacja jest pierwszą w regionie, posiadającą własną, muzyczną zapowiedź. Warto zwrócić na to uwagę podczas podróży.

Zachęcamy również do śledzenia naszej strony internetowej www.posluchane.pl , gdzie już wkrótce więcej szczegółów na temat planowanych w tym roku wydarzeń w ramach Posłuchane – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *