Mundurowi znowu podzielą się krwią

Mundurowi ze Świdnicy po raz kolejny podzielą się swoją krwią z innymi. Do włączenia się w akcję zapraszają wszystkich mieszkańców.

Krwi może potrzebować każdy z nas, więc warto się nią podzielić – zachęca sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Akcja tym razem odbędzie się w środę 7 marca w godzinach od 08.00 do 14.00 na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy alei Niepodległości w Świdnicy. Tam świdniccy policjanci oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy organizują zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak informuje rzeczniczka,  na placu podstawiony zostanie „Krwiobus”, czyli autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalający na przeprowadzenie zbiórki krwi. – Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Celem przedsięwzięcia jest między innymi promowanie krwiodawstwa oraz szerzenie idei ratowania życia ludzkiego – mówi sierżant. 

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej akcji udało się zebrać blisko 16 litrów życiodajnego płynu. Wszystko na rzecz chorych i ofiar wypadków. Zbiórka odbyła się 16 marca 2017 roku w ambulansie, który zaparkował przed świdnickim dworcem PKP. Do akcji włączyli się świdniccy mundurowi – zarówno strażnicy miejscy, pracownicy świdnickiego Aresztu Śledczego oraz policjanci.

W sumie tego dnia zebrano 15,7 litrów krwi. To sporo, ale krew to bezcenny dar, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób. Stąd też zawsze istnieje potrzeba podzielenia się z innymi tym życiodajnym płynem.

Przypominamy, że od nowego roku, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca można oddawać krew również w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Pamiętajmy, że nie każdy może oddać krew. Trzeba być m.in. zdrową osobą i ważyć co najmniej 50 kg.

(BFG), fot. redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *