MPK Świdnica do Modliszowa i Złotego Lasu

Po wycofaniu się prywatnego przewoźnika obsługującego busami linię Wałbrzych-Świdnica-Wałbrzych mieszkańcy Modliszowa zostali pozbawieni jakiejkolwiek szansy na dotarcie do codziennych zajęć w Świdnicy. W ekspresowym tempie władze miasta i gminy Świdnica we współpracy z zarządem MPK Świdnica Sp. z o.o. doszły do porozumienia, które pozwoliło objąć w podstawowym zakresie publicznym transportem mieszkańców Modliszowa. Po niezbędnych uzgodnieniach i zezwoleniach od poniedziałku, 6 marca zostaje zmodyfikowany przebieg linii 30 ze Świdnicy do Lubachowa.

– Zdecydowaliśmy się na wydłużenie 8 kursów linii 30 – wyjaśnia Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica – która w Lubachowie odbijać będzie w kierunku Złotego Lasu i stamtąd malowniczą serpentyną skieruje się do Modliszowa.

Ponieważ najbardziej potrzebny był pozostawionym samym sobie mieszkańcom transport w godzinach porannych, zadecydowano o skierowaniu na wydłużoną trasę największego autobusu, przegubowego Man-a. Przed pierwszym kursem konieczne było sprawdzenie, czy tak duży autobus sprosta krętej  i miejscami stromej trasie.

– Z udziałem naszych najbardziej doświadczonych kierowców – wyjaśnia Tomasz Kurzawa – zorganizowaliśmy przejazd próbny, który wykazał, że nasz największy tabor poradzi sobie na trasie Lubachów-Złoty Las-Modliszów. Sprawdzone zostały wszystkie miejsca newralgiczne i jesteśmy w stanie bezpiecznie i sprawnie od poniedziałku kursować przez Modliszów. Do przegubowego MAN-a na kursie porannym, dołączą autobusy 11 metrowe na pozostałych kursach.
Od poniedziałku do Modliszowa pojadą następujące kursy linii 30: kurs z Sikorskiego odjazd godz. 6:10,(dotychczas odjeżdżał o godz. 6:13), kurs z Sikorskiego odjazd godz. 12:03, kurs z Sikorskiego odjazd godz. 14:31 oraz kurs z pl. Św. Małgorzaty odjazd godz. 18:19, który dotychczas kursował tylko do Burkatowa, a teraz zostaje wydłużony do Lubachowa.
Odjazdy z Modliszowa do Świdnicy odbywać się będą o godzinie 6.51 12.44, 15.13, 18.54 – na pętli już dziś pojawiło się oznaczenie przystanku i rozkład jazdy.

Wydłużenie trasy automatycznie spowoduje nieznaczne zmiany godzin kursów z Lubachowa w stronę Świdnicy; zostały one opóźnione z godz.6:57 na godz.7:03, z godz. 12:53 na godz. 12:56, z godz. 15:15 na godz. 15:27 i dodatkowy kurs z Lubachowa na godz. 19:05 do Świdnicy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *