Mówią, że wygrają

konwent042POWIAT. Platforma Obywatelska jest zwarta i gotowa do walki. A jej lider twierdzi, że tę walkę wygrają.

POWIAT. Platforma Obywatelska jest zwarta i gotowa do walki. A jej lider twierdzi, że tę walkę wygrają.

 

konwent042„Jesteśmy silni programem, który mamy dla świdniczan”. „Nasze miasto może stać się stolicą regionu”. „Nie siadamy na laurach, nie liczymy na sondaże” – takie i inne hasła zagrzewające do walki można było słyszeć podczas poniedziałkowej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. Padały z ust powiatowych liderów tej partii Zbigniewa Szczygła, kanydata PO na prezydenta Świdnicy, i Roberta Jagły, szefa powiatowych struktur PO, kandydata na radnego powiatowego i… być może starostę świdnickiego.

 

– Cieszę się bardzo, że jest nas tutaj tylu, widzę dużo uśmiechniętych twarzy, czuję dużo energii. Energii, która będzie nam potrzebna na ostatniej prostej w walce wyborczej, w walce którą wygramy – mówił Zbigniew Szczygieł w swoim przemówieniu na konwencji 25 października. – Napływ do Polski środków z programów unijnych to olbrzymia szansa dla świdniczan na dynamiczny rozwój. Jeszcze nigdy nasze miasto nie stało przed tak ogromnym wyzwaniem, a jego przyszłe władze przed tak wielką odpowiedzialnością. Dzięki tym środkom i przedsiębiorczym mieszkańcom Świdnicy nasze miasto może zostać stolicą regionu. W ciągu tych czterech lat zrobimy wszystko, aby tak się stało.

 

Szczygieł podkreślał, że PO jest silna swoim programem. – Wiemy, co chcemy zrobić. Wiemy, jak chcemy zrobić, a najważniejsze, że mamy ludzi, którzy chcą to zrobić. To jesteście Wy wszyscy, którzy tutaj siedzicie – mówił Szczygieł.

 

Sporo było w czasie wczorajszej konwencji prztyczków wymierzonych prosto w nos Wspólnoty Samorządowej, która od czterech lat jest największym rywalem PO. – Pewne stowarzyszenie aroganckie, pewne siebie, pewne zwycięstwa już odlicza dni, godziny, minuty, sekundy do ponownego panowania nad miastem Świdnica i powiatem – mówił Robert Jagła. – I co?… A tu nagle pojawia się zmierzający tuż za nimi ich konkurent polityczny, którego lekceważą. Dalszy ciąg już znacie…

 

Nawet obecny na sali europoseł PO Jacek Protasiewicz nie odmówił sobie wycieczki pod adresem lidera Wspólnoty Wojciecha Murdzka. – Dwie kadencje wystarczą, panie prezydencie Murdzek! – mówił Protasiewicz.

 

Miesiąc, który pozostał do wyborów, Platforma chce spędzić bardzo aktywnie. – Musimy zrobić wszystko, aby o naszym programie dowiedzieli się mieszkańcy Świdnicy, nie z gazet, czy Internetu, ale od nas samych – deklarował Szczygieł. Już od dziś działacze PO mieli ruszyć w miasto, by rozmawiać z mieszkańcami, słuchać o ich problemach i przedstawiać swój pomysł na ich rozwiązanie. – Gdyby obecne władze słuchały świdniczan, to w mieście nie mielibyśmy kolejnych betonowych placów, ale odrestaurowany Park Centralny – mówił kandydat PO na prezydenta.

 

W jego programie celem jest stworzenie ze Świdnicy kulturalno-gospodarczej stolicy regionu. W teatrze ma działać grupa teatralna, PO chce wspierać strefę ekonomiczną, nie zapominając jednak o tych, których w tej strefie nie ma – małych i średnich przedsiębiorstwach. – Świdnica to miasto silne gospodarczo, czas więc, żeby u nas wreszcie odbywały się ważne wydarzenia gospodarcze – mówił Szczygieł, deklarując, że będzie dążył do powstania w Świdnicy centrum kongresowo-wystawienniczego.

 

Kandydat PO na prezydenta stolicy powiatu podkreślił, że nie zapomni o rekreacji i sporcie wyczynowym. – Zrobimy to, co się nie udało obecnej władzy, zbudujemy aquapark – mówił. – Musimy wrócić do tradycji mocnej siatkówki, boksu, akrobatyki, piłki ręcznej, piłki nożnej, musimy zadbać o zaplecze – należy wybudować nowoczesną halę sportowo-widowiskową.

 

Szef powiatowej PO Robert Jagła deklarował z kolei: „zbudujemy parkingi”, „razem stawiamy na bezpieczną Świdnicę i bezpieczny powiat”, „razem wypowiemy walkę bezrobociu”, „razem stawiamy na edukację”, „razem zbudujemy wspólna strategię efektywności energetycznej gminy powiatu świdnickiego”, „razem wypowiemy walkę z narkomanią”, „razem zbudujemy połączenie komunikacyjne powiatu i Świdnicy z Wrocławiem i autostradą A4”. – A to wszystko zrobimy razem z dala od polityki ale dla dobra mieszkańców – deklarował. – Razem zmienimy Świdnicę i powiat.

 

Jak na konwencję przystało, zaprezentowano podczas niej najważniejszych kandydatów na radnych, czyli tych zajmujących pierwsze miejsca – na listach do Rady Miejskiej w Świdnicy. Są to: Dariusz Czuczwara, Rafał Ząbczyk, Krzysztof Grudziński i Krzysztof Świokło.

 

Odbyła się także prezentacja kandydatów na szefów gmin Strzegom (Grzegorz Solima), Świebodzice (Piotra Fedorowicza) i Jaworzyna Śląska (Andrzej Bytniewski). Kandydatem na burmistrza Żarowa był do dzisiaj rana Zbigniew Kaczorowski. Jego krótka kariera jako kandydata zakończyła się jednak dziś rano po tym jak w poniedziałkowe popołudnie jadąc po pijanemu spowodował wypadek. Z kandydowania i członkostwa w PO sam zrezygnował. A Platforma przyjęła rezygnację. Więcej czytaj tutaj.

 

W gminach wiejskich Dobromierz, Marcinowice i Świdnica PO nie wystawia własnych kandydatów, tylko wchodzi w koalicję. W gminie wiejskiej Świdnica najprawdopodobniej poprze Teresę Mazurek.

 

Platforma działa. – Nie siadamy na laurach, nie liczymy na sondaże, które właśnie usypiają Waszą czujność – mówił Robert Jagła do działaczy zgromadzonych w Klubie Bolko. – Tylko wasza solidna praca. Praca, którą wykonujecie na co dzień, będąc liderami w Waszych środowiskach. Praca wśród znajomych, bliskich, praca dla społeczeństwa. To może przybliżyć wasz sukces.

Anita Odachowska-Mazurek

Zobacz zdjęcia

 

{gallery}galerie/101026platforma{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *