Motocykle poświęcone, sezon rozpoczęty (FOTO)

Najpierw zjechali się na plac przed kościołem, później wzięli udział we wspólnej modlitwie, a następnie pojechali topić Marzannę, by oficjalnie pożegnać zimę i rozpocząć motocyklowy sezon.

Co jest takiego w tych motocyklach, że można dla nich stracić głowę? Każdy miłośnik dwóch kółek ma na to inną odpowiedź, ale wszystkich łączy jedno – pasja do swobodnej jazdy, poczucie wolności, radość i więź z innymi, „zakręconymi” na tym punkcie.

Tłumy takich właśnie pasjonatów zjechały w sobotę, 14 kwietnia pod świdnicki kościół na Osiedlu Młodych, by wspólnie rozpocząć motocyklowy sezon. Na plac przed Parafią pw. NMP Królowej Polski przyjeżdżały świecące i ryczące maszyny. Słychać było hałas około 100 jednośladów, głównie ze świdnickiego klubu „Rider”, ale nie tylko.

Najpierw odbyła się msza święta, podczas której modlono się o bezpieczny i szczęśliwy okres motocyklowy. Później oczywiście nastąpiło doroczne święcenie pojazdów. Na koniec chętni udali się nad jezioro w Sulistrowiczkach, by symbolicznie utopić Marzannę, pożegnać na dobre zimę i rozpocząć wiosenno-letnie podróże swoimi maszynami. Szerokiej drogi!

(BFG), fot. (NB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *