Morawski ustrzelił Sokoła

poloniasparing

poloniasparingOd zwycięstwa 3:1 z Sokołem Wielka Lipa Marcin Morawski rozpoczął pracę trenerską z Polonią-Stalą Świdnica.

 

Od zwycięstwa 3:1 z Sokołem Wielka Lipa Marcin Morawski rozpoczął pracę trenerską z Polonią-Stalą Świdnica.

Dla biało-zielonych był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w III lidze. Pierwszy raz zagrali też pod wodzą 34-letniego Morawskiego. Na początku stycznia przejął on schedę po Jarosławie Lacie, który w związku z rozpoczęciem działalności własnej szkółki piłkarskiej nie mógł godzić nowych obowiązków z trenowaniem zespołu w III lidze. Debiut wypadł całkiem udanie, bo świdniczanie po bramkach Grzegorza Borowego, Sławomira Truszczyńskiego i Gracjana Klimczaka pokonali 3:1 siódmy zespół IV ligi. poloniasparing

W zespole Polonii-Stali pojawiło się dwóch nowych zawodników: Jan Rytko (23 lata, pomocnik, ostatnio Górnik Wałbrzych) i Cezary Pankowski (21 lat, obrońca/pomocnik, ostatnio Warta Sieradz). Obaj są po słowie z władzami świdnickiego klubu i jeśli Polonia-Stal dojdzie do porozumienia z ich macierzystymi klubami wiosną zagrają w Polonii-Stali. – Rytko dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, więc wydaje mi się, że Górnik nie będzie czynił przeszkód. Pankowski przeprowadził się w okolice Świdnicy i sam zgłosił się do klubu. Ostatni rok grał w Warcie Sieradz, ale wcześniej występował w młodej ekstraklasie Widzewa. To jeszcze młodzieżowiec, na pewno przydałby się wzmacniając rywalizację w zespole – mówi Morawski.

Jak Marcin Morawski ocenił swój debiut na ławce trenerskiej oraz czy w kolejnych meczach wyjdzie na biusko? O tym w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa 3:1 (1:0)

Bramki: G. Borowy, Truszczyński, Klimczak

Polonia-Stal: Stitou – Chrapek, Sudoł, Salamon, Pankowski, Szuba, Tobiasz, Rytko, Kukla, Jaros, G. Borowy (Bęc, Luber, Skrypak, Truszczyński, Klimczak)

 

 (ram)

{fcomment}

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *