Moc atrakcji na Dzień Kobiet (FOTO)

Bezpłatne badania lekarskie, wykład o zdrowiu, słodki poczęstunek i występ kwartetu –  takie atrakcje czekały na panie podczas jubileuszowej, dziesiątej już edycji Dnia Kobiet zorganizowanej przez Ligę Kobiet Polskich koło w Świdnicy. Sala teatralna wypełniona była po brzegi!

dzień kobiet (14)

Wydarzenie odbyło się w piątek, 4 marca w teatrze miejskim. O to, aby kobiety nie zapominały o sobie, apelowała prezydent Świdnicy.  – My kobiety przez całe życie troszczymy się o wszystkich i o wszystko: o dzieci, wnuki, męża, partnerów, sąsiadów, przyjaciół, znajomych itp. Troszczymy się też o sprawy błahe jak niewyłączone żelazko, ale też o te wielkie jak przyszłość naszego kraju. Ale najmniej troszczymy się o siebie. Dlatego to, co robi Liga Kobiet Polskich od lat, to jest rzecz niezwykle ważna właśnie dlatego, że tutaj przez kilka godzin zaczynamy przynajmniej myśleć o tym, aby zatroszczyć się o siebie. O swoje zdrowie, dobre samopoczucie i o to, jak być kobietą dla samej siebie – mówiła Beata Moskal-Słaniewska.

Piątkowe spotkanie przebiegło pod hasłem zdrowia. Tuż przed częścią oficjalną można było wykonać badania lekarskie. Kolejki ustawiały się do pomiaru ciśnienia, cukru i cholesterolu we krwi. Później na sali teatralnej prof. dr hab. Szymon Dragan wygłosił wykład „Ruch to zdrowie każdy Polak ci to powie”. Na zakończenie panie bawił Kwartet Rampa. Wystąpił on w programie „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Organizatorka imprezy, Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich zaznaczyła, że w tym roku musiało być extra, bo to taki mały jubileusz. – Mam nadzieję, że takie imprezy będą odbywały się w Świdnicy przez kolejne 10 lat – dodała.

tekst i foto (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *