Młodzież przeciwko hejtowi i mowie nienawiści [WYNIKI KONKURSU]

Wydaje nam się, że to jedno przykre słowo czy gest, jednak zwielokrotnione – ranią bardzo mocno. XXI wiek to czas rozwoju technologii cyfrowych i nowych narzędzi komunikacji, ale przy okazji – powstania nowych platform, poprzez które coraz łatwiej jest wyrządzić komuś krzywdę. Projekt „Telewizja uśmiechu” powstał, aby uczyć świadomego korzystania z nowoczesnych mediów i nowych środków przekazu. Konkursem „Hejt stop!” sprawdzono opinie młodzieży na temat zjawiska „hejtu” – tak zakończył się tegoroczny cykl projektu.

MPH

Spośród nadesłanych na konkurs prac, organizatorzy „Telewizji uśmiechu” wybrali dwa najciekawsze wideo. Zwyciężyli Andrzej Kukla z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

i Kacper Pietrzak ze świdnickiego Gimnazjum nr 3

Nagrodą w konkursie były tablety multimedialne.

Organizatorzy dziękują też za cały, kreatywny rok z „Telewizją uśmiechu”. – W trakcie zajęć i warsztatów wspólnie uczyliśmy się zarówno obsługi najnowszych sprzętów audiowizualnych, jak i zasad przygotowania reportażu, informacji prasowych czy odpowiedzialnego dziennikarstwa. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznych wydarzeniach! – mówią.

Więcej o „Telewizji uśmiechu” na www.tvusmiechu.pl i www.facebook.com/tvusmiechu.

Projekt „Telewizja uśmiechu” Fundacji Spichlerz Kultury dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronem „Telewizji uśmiechu” jest Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *