Młodziczki MKS-u też pojadą w Polskę?

siatkauniwersal2

Mimo zajęcia czwartego w finale mistrzostw Dolnego Śląska i formalnie braku awansu do rozgrywek centralnych, jest szansa, że młodziczki MKS-u Świdnica podobnie jak juniorki i kadetki zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

siatkauniwersal2

Świdniczanki trenowane przez Wojciecha Ząbka bez większych kłopotów dotarły do najlepszej czwórki regionu. Tam jednak zaczęły się „schody”. MKS w rywalizacji z Impelem Wrocław, MMKS-em Kłodzko i AZS AWF Wrocław nie wygrał żadnego spotkania i tylko z jednym ugranym setem zajął czwarte miejsce. Złoto zdobył Impel, srebro Kłodzko, a brąz MMKS. Według wytycznych PZPS awans do rozgrywek centralnych przysługuje trzem najlepszym zespołom każdego województwa. Świdniczanki znalazły się więc za burtą. Okazuje się jednak, że to tylko teoria, bo w praktyce rzecz może wyglądać zupełnie inaczej. 16 marca na oficjalnej stronie Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej pojawiła się informacja, że wszystkie cztery drużyny będą reprezentować Dolny Śląsk w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Sprawę komentuje Wojciech Ząbek. – Wydaje mi się, że nasz związek trochę się z tą informacją pospieszył. My wciąż czekamy na jej oficjalne potwierdzenie. Rzeczywiście jednak jest szansa, że zagramy w ćwierćfinałach. Są wolne miejsca, bowiem część zespołów z uwagi na koszty rezygnuje z gry – tłumaczy.

Czekając na potwierdzenie dopuszczenia MKS-u do rozgrywek centralnych zawodniczki pozostają w rytmie treningowych. Turnieje ćwierćfinałowe MP odbędą się od 8 do 10 kwietnia.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinałach MP w tym sezonie wystąpiły już juniorki i kadetki MKS-u oraz kadeci Dekorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *