Młodzi mieszkańcy gminy widoczni na drodze

Odblaski to najprostszy sposób, by zachować bezpieczeństwo na drodze. Wiedzą już o tym najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy wzięli udział w programie „Odblaskowa Gmina 2015”.

Odblaski to najprostszy sposób, by zachować bezpieczeństwo na drodze. Wiedzą już o tym najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy wzięli udział w programie „Odblaskowa Gmina 2015”.

Od 31 sierpnia 2014 roku, piesi poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych. Stąd też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy, przeprowadził program „Odblaskowa Świdnica”. Od 26 maja do 3 czerwca jego uczestnicy zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze i obowiązkiem noszenia elementów odblaskowych. Tematyczne spotkania z funkcjonariuszami odbywały się w pięciu centrach profilaktyczno-sportowych w gminie Świdnica, a o miłą atmosferę spotkań dbał Komisarz Lew. Skorzystało z nich blisko 300 dzieci. Łącznie z budżetu gminy wydano na to zadanie cztery tys. zł.

Program „Odblaskowa Gmina” to nietypowy sposób na poinformowanie najmłodszych mieszkańców gminy o nowych przepisach. To także doskonała okazja do przypomnienia lokalnym samorządom o tym, że warto zainwestować w zakup odblasków. W nocy pieszy bez nich widziany jest przez kierowcę dopiero z 30 m. To zazwyczaj zbyt mało, aby zapobiec wypadkowi. Dzięki używaniu odblasków jesteśmy widziani nawet z odległości od 130 do 150 m. Kto jak nie dziecko, które wzięło udział w spotkaniach, może bardziej przekonać swoich rodziców do stosowania odblasków? – zwraca uwagę wójt gminy Teresa Mazurek.

Oprac. mm

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *