Młodzi biorą się za klasykę!

Po tym jak grupa dorosłych Alchemii teatralnej wystawiła „Rzecz o Hamlecie w pewnym powiecie” po tekst najbardziej znanego dramatopisarza wszech czasów sięga młodzież pod opieką Andrzeja Błażewicza. „Hamlet” w wydaniu młodej Alchemii będzie opowieścią o brutalnej walce o władzę w świecie pozbawionym szczerej miłości.

W piątek 12 kwietnia o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się premiera wyreżyserowanego przez Andrzeja Błażewicza spektaklu Hamletaz udziałem zespołu młodzieży Alchemii teatralnej.
Reżyser tak opisuje swoją wizję przedstawienia:
„Po tym jak grupa dorosłych Alchemii teatralnej wystawiła Rzecz o Hamlecie w pewnym powiecie po tekst najbardziej znanego dramatopisarza wszech czasów sięga młodzież. Hamlet w wydaniu młodej Alchemii będzie opowieścią o brutalnej walce o władzę w świecie pozbawionym szczerej miłości.
Należy sobie zadać poważna pytania przystępując do pracy nad sztuką Szekspira. Po co nam dzisiaj Hamlet? Po co to wszystko? Po co te trupy u Szekspira. Pole trupów. Po nic te pola śmierci? Po nic. Czy to tylko koło historii? Ktoś przyjdzie i zakopie trupy.
Trupy na trupach przysypane ziemią. Czemu tak smutno wszyscy kończą? Utopieni w basenie ogrodowym. A była taka dobra impreza. Kto był wielkim manipulatorem tej historii? Odwrócony symbol na królewskiej koronie. Symbol przywrócony na opasce Hamleta. Skompromitowane symbole władzy i idei. Hamlet do snu oglądający Triumf Woli. A to sen tylko zły sen?
Wszystko
przeciw Szekspirowi.
Pomylił się co do Hamleta”.
Wstęp na spektakl jest wolny.
reżyseria
Andrzej
Błażewicz
obsada
Klaudiusz
– Filip Pawlik
Gertruda – Hania Stawczyk
Hamlet – Adam
Cisek
Ofelia – Michasia Grabińska
Poloniusz – Karolina
Warzecha
Horacjo – Ola Miezgiel
Laertes – Hania
Szalecka
Rosencrantz – Sandra Matyszczyk
Guildenstern – Ada
Broszczak
Aktorzy – Konstancja Kowalska, Zuzia Wolińska
Grabarze
– Daria Michurska, Julia Dudek
Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury