MKS już trenuje

Z początkiem sierpnia treningi wznowiły zespoły MKS-u Świdnica. Klub pozyskał kilka nowych siatkarek, a w planach na okres przygotowawczy są wyjazdy na dwa obozy.

mks siatka 22

Zmian jest dość dużo. Poczynając od tych na ławkach trenerskich: nowym trenerem młodziczek został Maciej Leński, który dotąd pomagał Markowi Olczykowi w prowadzeniu pierwszej drużyny. Leński zastąpił Wojciech Ząbka, który po urodzeniu dziecka postanowił wziąć roczny urlop od pracy w klubie. Opiekunami pozostałych drużyn e MKS-ie będą: Katarzyna Czapla i Tomasz Gołowkin (grupa naborowa), Magdalena Sadowska (kadetki), Marek Olczyk (juniorki, seniorki).

Nowymi twarzami w MKS-ie są: Martyna Kulik (juniorka z Chełmca Wałbrzych), Julia i Martyna Zwolińskie (kadetki z Salosu Nowa Ruda) oraz Natalia Kondracka (młodziczka z MMKS Kłodzko). Warto też odnotować definitywne pozyskanie z MMKS-u Kłodzko Martyny Mielnik. Wcześniej ta zawodniczka występowała w MKS-ie na zasadzie wypożyczenia.

Po stronie strat jest w zasadzie jedynie nazwisko Julity Rafałko, która trafiła do beniaminka I ligi ŁKS-u Łódź.

W okresie przygotowawczym odbędą się dwa obozy sportowe. Młodziczki i grupa środowiskowa wyjedzie do Nowej Rudy, a starsze zawodniczki do Nowej Bystrzycy – informuje Grażyna Działowska, prezes MKS-u.

W odniesieniu do pierwszej drużyny, wiadomo już, że w nowym sezonie w II lidze rywalizacja będzie toczyła się w pięciu grupach. MKS trafił do grupy II. Zagra w niej dziesięć drużyn, oprócz świdniczanek: Polonia Łaziska Górne, Olimpia Jawor, Sokół Radzionków, Częstochowianka, Zorza Wodzisław ECO ZAS Uni Opole, Sokół Katowice, Łaskovia Łask i Lis Tuliszów. Polski Związek Piłki Siatkowej nie ogłosił jeszcze terminarza rozgrywek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *