Mistrzowie sudoku

????????????????????????????????????

Marek Angierman ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy i Martyna Mirocha ze Społecznej Szkoły Podstawowej zostali mistrzami w Międzyszkolnych Rozgrywkach Sudoku, które już po raz czwarty zorganizowała Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy.

????????????????????????????????????

29 dzieci z ośmiu świdnickich szkół wybranych drogą szkolnych eliminacji miało okazję zmierzyć się z sudoku 4×4, 6×6, 9×9 oraz sudoku nieregularnym. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy 3-4 oraz klasy 5-6.  Konkurs podzielony był na dwa etapy. W części pierwszej uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać po kilka  łamigłówek różnego rodzaju. – Liczyło się nie tylko prawidłowe wypełnienie diagramów,  ale także czas wykonania. Poziom był bardzo wysoki – stwierdza Hanna Turek, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum w Świdnicy.

Aż 10 uczniów uzyskało maksymalny wynik. O kolejności miejsc decydował czas rozwiązania łamigłówek. Do drugiego etapu awansowało 5 najlepszych uczniów w każdej z kategorii. W drugiej części rywalizacja była także zacięta. Sześciu zawodników uzyskało maksymalny wynik. Mistrzami sudoku zostali: w kategorii klas 3-4 Marek Angierman z SP nr 4, a w kategorii klas 5-6 Martyna Mirocha ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Drugie miejsce zajęły  Maja Banaszak z SP nr 1 (klasy 3-4) oraz Amelia Pieszczoch z SP nr 1 (klasy 5-6), a trzecie miejsce zdobyły Emilia Góra ze SP nr 6 (klasy 3-4) oraz Maja Michalik z SP nr 6 (klasy 5-6).

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *