Mistrz bieżni w Świdnicy (FOTO)

Rafał Omelko, olimpijczyk z Rio de Janeiro w biegu na 400 m oraz sztafecie 4×400 m był gościem Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum w Świdnicy. Sportowiec opowiadał o swojej karierze oraz programie „Mały Mistrz”, którego jest ambasadorem.

omelko (1)
Omelko spotkał się z dziećmi i gronem pedagogicznym w środę, 12 października. – Na spotkaniu została zaprezentowana osoba pana Rafała oraz jego osiągnięcia sportowe. Dodatkowo omówiono cele projektu „Mały Mistrz”. Program skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Później mistrz Polski odpowiadał na pytania od naszych uczniów, pokazał kilka swoich cennych medali i pozował do zdjęć – relacjonuje Łukasz Opyc z szkoły z ulicy Wałbrzyskiej.
Omelka, który oprócz startu na Igrzyskach Olimpijskich może pochwalić się mistrzostwem Polski na 400 m i wicemistrzostwem Europy w sztafecie 4×400 m był bardzo zaskoczony pozytywną postawą i zainteresowaniem uczniów. Obiecał, że przyjedzie do Świdnicy ponownie i poprowadzi lekcję lekkoatletyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *