Ministerialne wsparcie dla Kongresu Turystyki

Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy znalazł się na liście projektów rekomendowanych przez komisję konkursową Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki do dofinansowania. Całkowita kwota jaką ministerstwo wesprze świdnicką imprezę to 250 tysięcy złotych.

20151021_154135Na zdjęciu Tomasz Jakubiak, który Świdnicę odwiedził w ubiegłym roku

Celem Kongresu Turystyki Polskiej jest wypracowanie wytycznych dla polityki turystycznej Polski, wskazanie kierunków rozwoju polskiej turystyki na kolejne lata oraz przygotowanie rekomendacji programowych i inicjatyw legislacyjnych, które zostaną skierowane do organów władzy publicznej – ustawodawczej i wykonawczej, dokonanie oceny funkcjonowania sektora usług turystycznych w Polsce oraz stworzenie platformy stałego porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami turystycznymi i organizacjami branżowymi, umożliwiającej integrację środowisk działających na rzecz turystyki.

Kongres jest imprezą otwartą dla świdniczan. Zaplanowane zostaną wydarzenia dla mieszkańców, w trakcie których będą mogli dowiedzieć się więcej o roli turystyki. Liczę więc na czynne uczestnictwo nie tylko w imprezach okołokongresowych, lecz również w działaniach merytorycznych. Udział w Kongresie m.in. przedsiębiorców z branży turystycznej – przedstawicieli biur podróży, hotelarzy czy też restauratorów może przyczynić się do wzmocnienia i skuteczniejszego działania całego sektora turystycznego, również przynosząc korzyści dla naszego miasta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Kongres to nie tylko spotkania panelistów, debaty i sesje dotyczące turystyki. To także atrakcje dla świdniczan, których i tym razem nie zabraknie. W ubiegłym roku w trakcie Konferencji Przygotowawczej Kongresu Turystyki Polskiej mieszkańcy mieli okazję m.in. wziąć udział w koncercie Grzegorza Hyżego, pokazie kulinarnym Tomasza Jakubiaka, czy grze miejskiej. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. O tym, co znajdzie się w programie wydarzeń towarzyszących imprezie, będziemy informować na bieżąco. A już dziś zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.kongresturystyki.pl oraz profilu na facebooku Kongres Turystyki Polskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *