Minister Macierewicz wylądował w Świebodzicach [ZDJĘCIA]

Rządowy śmigłowiec W-3 Sokół z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem wylądował w sobotni ranek na świebodzickim lotnisku.

AM_3

Świebodzickie lotnisko zostało wybrane przez wojsko po to, by minister mógł dotrzeć na uroczystości w Zamku Książ, związane z 50. rocznicą słynnego orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.  Inicjatorem obchodów tego wydarzenia była Diecezja Świdnicka – informuje Agnieszka Bielawska Pękala.

Śmigłowiec 1. Bazy Lotnictwa Transportowego usiadł na trawiastej płycie lotniska w sobotę, 5 grudnia, tuż przed godziną 10. Szefa resortu obrony narodowej powitał gen. bryg. Wojciech Lewicki, dowódca 3. Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej. Nie zabrakło także przedstawicieli Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach – gospodarzy obiektu – oraz Fundacji Wadera. Dariusz Błaszczyk, członek TLS i radny Rady Miejskiej w Świebodzicach przekazał ministrowi upominek w postaci wydawnictw związanych z Towarzystwem i Świebodzicami – i po kilku wspólnych, pamiątkowych fotografiach Antoni Macierewicz udał się na uroczystości.

Wizyta rządowego śmigłowca na lotnisku w Świebodzicach to kolejne potwierdzenie faktu, że jest to obiekt potrzebny i zauważalny na mapach lotniczych Polski. Przypomnijmy, że lotnisko gminne jest ujęte w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 jako lotnisko dyspozycyjno-sportowe dla małych statków powietrznych. Inwestycja ma znaczenie priorytetowe zarówno dla Dolnego Śląska jak i Aglomeracji Wałbrzyskiej, której Świebodzice są członkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *