Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów

Ponad 50 najmłodszych pianistów będzie próbowało swoich sił w prestiżowym konkursie.

7 czerwca Szkoła Muzyczna już po raz trzynasty organizuje Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów. Jest to impreza skierowana do najmłodszych /I i II klasa/ uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia.

Głównym założeniem „Zmagań” jest takie przygotowanie ucznia do występu estradowego, jakie pozwoli wszystkim uczestnikom przeżyć radość z publicznej prezentacji, uświadomić sobie na jakim etapie pianistycznego rozwoju się znajdują oraz jak pracować dalej, aby wykonywanie muzyki było radością dla nich i ich słuchaczy. Zmaganiom towarzyszą także zajęcia dodatkowe, traktowane jako nauka poprzez zabawę – wyjaśnia cel imprezy Beata Bartko-Kozieł, dyrektor świdnickiej Szkoły Muzycznej.

Plan Zmagań przedstawia się następująco :

o godz. 10.00, po uroczystym otwarciu, rozpoczną się przesłuchania uczniów kl.I, zaś uczniowie klas II będą prezentować się od godz.12.30. Koncert finałowy, zatytułowany „Posłuchajmy jeszcze raz” odbędzie się tego samego dnia o godz.16.30 w auli szkoły.

Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem w szkołach muzycznych całego Dolnego Śląska oraz województw sąsiednich. W każdej edycji brało udział co najmniej 80 uczestników, przyjeżdżających do Świdnicy z całymi rodzinami. W tym roku swój udział potwierdziło 55 uczestników.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *