Mikołajkowy prezent dla schroniska

Świebodzice od lat współpracują z Ośrodkiem Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych – kiedyś w Uciechowie, obecnie w Gilowie (gmina Niemcza). Placówka znalazła nowy dom dla wielu porzuconych psiaków, w tym także z terenu Świebodzic. Z okazji Mikołajek pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM zawieźli psiakom trochę upominków.

schronisko (4) schronisko (1)

Były to przede wszystkim smycze, bardzo przydatne w sytuacji, gdy piesek idzie do adopcji. Upominki przekazała Krystyna Górczyńska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UM w Świebodzicach.

Bezdomne i porzucone pieski ze Świebodzic trafiają do Ośrodka już od kilu lat. Było to z pewnością kilkadziesiąt czworonogów. Zdecydowana większość znalazła nowy dom. Niestety, zbliża się okres świąteczny, a w tym czasie wiele psów jest wyrzucanych przez swoich właścicieli.

Przypominamy także, że w związku ze zbliżającym się okresem zimowym, należy zapewnić dobre warunki bytowe tym psiakom, które mieszkają w budach (powinny być ocieplone); zwierzęta powinny mieć dostęp do świeżej wody i oczywiście dostawać pożywienie – w czasie mrozu powinno być ciepłe.

Agnieszka Bielawska-Pękala

Rzecznik prasowy UM

W Świebodzicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *