Mikołaj z pomocnikami w „Słoneczku”

6 grudnia jest dla wszystkich dzieci dniem szczególnym . To przecież dzień, w którym z dalekiej Laponii przybywa św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczko” w Świdnicy już od samego rana z wypiekami na twarzy wyczekiwały specjalnego gościa.

dsc01968

Wiadomo jednak, że św. Mikołaj jest tylko jeden, a dzieci do odwiedzenia całe mnóstwo, dlatego niezbędni są niezawodni pomocnicy. Z polecenia św. Mikołaja do „Słoneczka” udali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świdnicy tworząc niezastąpioną mikołajową delegację w postaci: Mikołaja, Śnieżynek, Pani Mikołajowej oraz renifera Rudolfa.

Uroczyste świętowanie imienin Świętego Mikołaja rozpoczął występ Pana Stanisława Ostafińskiego, który już od 15 lat uświetnia przedszkolne świętowanie śpiewem i grą na keyboardzie. Następnie przedszkolaki z IV grupy pantomimą przedstawiły opowieść o kłopotach z przygotowaniem prezentów w warsztacie Świętego Mikołaja, odczytaną przez młodzież z gimnazjum. Podczas programu artystycznego było też wspólne śpiewanie piosenek i zabawy ruchowe. Ponadto dzieci złożyły Mikołajowi imieninowe życzenia i wręczyły serduszka z dobrymi uczynkami, które przygotowywały przez cały tydzień. Największe jednak emocje towarzyszyły przedszkolakom wtedy, gdy mogły osobiście odebrać prezenty od Mikołaja.

Zdecydowanie był to dzień szczególny dla dzieci ze „Słoneczka”, ale też dla uczniów Gimnazjum nr 1, którzy mogli przekonać się jak niewiele trzeba, by stworzyć maluchom kawałek bajkowego świata. Bo przecież dawanie czegoś od siebie jest najwspanialszym darem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *