Mikołaj w miejskich autobusach

Na św. Mikołaja cały rok czekają wszystkie dzieci. W dzień jego święta, na wszystkich podróżujących autobusami świdnickiego MPK od rana czeka moc niespodzianek – niezależnie od wieku.

Wszyscy kierowcy na wszystkich zmianach będą mieli czerwone czapeczki elfów, mikołajowych pomocników.

Na każdego dzieciaka korzystającego z przewozów szkolnych na terenie gminy Świdnica i gminy Jaworzyna Śląska i w Świdnicy będzie czekał cukierek. Choć św. Mikołaj, odkąd przytył, preferuje zdrowy styl odżywiania, to uważa, że jeden cukierek przed lekcjami powinien dać solidny zastrzyk energii do pracy w szkole.

Czapeczki przywdzieją tego dnia również kontrolerki biletów. Mikołaj przygotował po cukierku dla każdego grzecznego pasażera, który podróżuje z ważnym biletem. Dla niegrzecznych nie będzie ani cukierka, ani rózgi tylko karna opłata.

– Kilka uśmiechów więcej w naszych autobusach to główny cel tej akcji – mówi Jarosław Kozłowski, członek zarządu MPK Świdnica – dzień św. Mikołaja to tylko pretekst, ale chcielibyśmy dostarczać pretekstów do uśmiechów i życzliwości codziennie. I tak jak ten mały cukierek, niech zawsze powodem do uśmiechu będą małe, codzienne sprawy: czysty, bezpieczny, wygodny i punktualny autobus.

Mikołaj ufundował też nagrody książkowe w konkursie fotograficznym. Wystarczy na pętli namówić naszego kierowcę w czapeczce do wspólnego zdjęcia – selfie – z pasażerem, a potem dostarczyć je do nas albo jako załącznik do wiadomości na FB albo załącznik do maila na adres sekretariat@mpk.swidnica.pl do godziny 8.00 w środę, 7 grudnia. Nagrody dostaną trzy pierwsze osoby, których zdjęcia do godziny 22.00 w najbliższą niedzielę dostaną największą liczbę polubień na naszej stronie FB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *