Mikołaj odwiedził schronisko dla zwierząt

6 grudnia Mikołaj wraz ze Śnieżynkami odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Przywieźli mnóstwo prezentów dla psów i kotów. A wszystko to, dzięki mikołajkowej zbiórce w którą zaangażowali się świdniczanie.

Udało się zebrać kilkaset kilogramów suchej i mokrej karmy, żwirek dla kotów, koce, kuwety i środki czystości. Zima to trudny czas dla zwierząt, szczególnie tych opuszczonych, które muszą mieszkać w schronisku, dlatego takich akcji nigdy za wiele. Dziękujemy wszystkim, którzy nie zostali obojętni na los zwierząt. Zachęcamy także do mądrych adopcji psów i kotów.

Świdnickie schronisko w styczniu obchodzić będzie pierwsze urodziny. W tym czasie udzieliło pomocy wielu bezdomnym, porzuconym i chorym zwierzętom. Ze schroniskiem współpracuje prawie 150 wolontariuszy, którzy między innymi regularnie wyprowadzają psy na spacer. Zachęcamy kolejne osoby, które chcą poświęcić swój wolny czas i wesprzeć czworonożnych przyjaciół – ogłoszono kolejny nabór wolontariuszy. W najbliższą sobotę, 9 grudnia o godz. 15.00 w schronisku odbędzie się szkolenie dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc. O szczegółach dotyczących wolontariatu można przeczytać na stronie www.schroniskoswidnica.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *