Śmiertelne potrącenie przez autobus

wypadek3

wypadek3Dzierżoniowska Prokuratura Rejonowa prowadzi postępwowanie w sprawie śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło kilka tygodni temu w Ratajnie. Autobus potrącił tam śmiertelnie mężczyznę.

Dzierżoniowska Prokuratura Rejonowa prowadzi postępwowanie w sprawie śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło kilka tygodni temu w Ratajnie. Autobus potrącił tam śmiertelnie mężczyznę.wypadek3

57-letni mężczyzna wracał nocą do domu w Łagiewnikach z dożynek w Jaźwinie. Najprawdopodobniej złapał stopa z Jaźwiny do Sieniawki, a stamtąd szedł pieszo, próbując zatrzymywać kolejne samochody. W okolicach Ratajna został potrącony przez autobus wiozący pracowników do firmy LG. W wyniku odniesionych obrażeń, między innymi złamania kręgosłupa, poniósł śmierć na miejscu. W chwili zdarzenia miał 1,8 promila alkoholu we krwi.

– Zdaniem prokuratury kierowca autobusu nie zachował należytej ostrożności, przekroczył na tym odcinku prędkość i miał włączone krótkie światła. Kwestię jego winy rozstrzygnie powołany przez nas biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Opinia biegłego zdecyduje, czy kierowca zostanie oskarżony, czy umorzymy postępowanie – mówi prokurator Emil Wojtyra z dzierżoniowskiej Prokuratury Okręgowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *