Międzypokoleniowa zabawa na planszy

Aż 71 osób wzięło udział w Międzypokoleniowym Turnieju Chińczyka, zorganizowanym w sobotę 14 kwietnia przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza. Do plansz zasiedli duzi i mali, różne środowiska, w tym także reprezentujące osoby niepełnosprawne, by wspólnie bawić się i rywalizować w tej popularnej i lubianej planszówce. Nie zabrakło także radnych: w chińczyka zagrała radna Teresa Małecka, a swojej córce kibicował radny Sławomir Łukawski.

Po raz pierwszy turniej odbył się w świebodzickim Klubie Seniora, w którym mieści się także Dolnośląski Klub Harbińczyka – jeden z dwóch takich w Polsce. Bo Harbin to najbardziej polskie miasto w Chinach, założone w XIX wieku przez Polaków. Do dziś żyją jeszcze ich potomkowie, którzy pielęgnują historię, spotykają się i propagują wiedzę o harbińczykach. W Świebodzicach dzieje się to za sprawą Aleksandra Jermakowa, przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który sam jest potomkiem harbińczyka.

Nie zabrakło zatem i specjalnych gości: w turnieju wzięła udział Pani Lingli Li z synem Rongshao Zhu.

Wszystkich uczestników przywitał ciepło Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, życząc dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

A rywalizacja była rzeczywiście zacięta, i chyba większe emocje przeżywali dorośli i seniorzy, niż najmłodsi. Ostatecznie w finale spotkały się dwie seniorki – panie: Regina Banach i Halina Mądrzak oraz dwóch chłopców: Dawid Zawada i Błażej Cichy – można, więc stwierdzić, że finał odzwierciedlił pełną integrację międzypokoleniową.

Ostatecznie wygrała pani Regina Banach – lat 80 – serdeczne gratulacje!

Dla każdego organizatorzy przygotowali wodę i słodki poczęstunek. Każdy zawodnik otrzymał dyplom za uczestnictwo i upominek: słodycze oraz „Legendy Świebodzickie”, a zwycięzcy dostali oczywiście gry planszowe.

Wyniki turnieju:

I miejsce: Regina Banach

II miejsce: Dawid Zawada

III miejsce: Halina Mądrzak

IV miejsce: Błażej Cichy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *