Miasto przyjazne seniorom. Seminarium naukowe w Świdnicy (FOTO)

Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy zorganizowała seminarium naukowe przygotowujące do II Ogólnopolskiej Konferencji Współczesne Wyzwania Gerontologii Podejście Holistyczne – pod tytułem „Seniorzy z powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego – diagnoza oczekiwań i najlepsze praktyki”. Dzisiaj w sali narad USC o sprawach ważnych dla seniorów dyskutowało wielu gości.

seniorzy koalicja starość bfg (41)

Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia się, w tym Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Świdnicy.

– Seminarium stanowi przygotowanie do II Ogólnopolskiej Konferencji, pt Współczesne Wyzwania Gerontologii – podejście holistyczne, która odbędzie się w 2017 roku w maju w Krzyżowej po raz drugi. Planowane jest cykliczne (w cyklu dwuletnim) organizowanie Konferencji, zaś pomiędzy konferencjami planuje się organizację seminarium, które w założeniu ma mieć charakter dyskusji naukowców i praktyków podejmujących w swoich pracach zagadnienia zdrowego starzenia się zwłaszcza w odniesieniu do regionu. Ten właśnie wymiar regionalny stanowi kluczowy wyróżnik, dlatego do czynnego udziału w seminarium zaproszeni zostali naukowcy, praktycy, przedstawiciele władz i struktur samorządowych, a także organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w pracę na rzecz Seniorów z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego – wyjaśnia Joanna Mesjasz, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego SAN w Świdnicy.

Prowadzona w trakcie seminarium dyskusja pozwoli na przygotowanie wytycznych do regionalnej polityki na rzecz zdrowego starzenia się.

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *