Miasto Dzieci również w Galerii Świdnickiej

Projekt „Miasto dzieci”, który wystartował 19 lipca swoim zasięgiem objął niemal całą Świdnicę i nie tylko Świdnicę. Przez dwa tygodnie dzieci zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat różnorakich zawodów, a co za tym idzie poznają proces zarabiania pieniędzy. Dzięki organizatorom oraz wszystkim partnerom, którzy przyłączyli się do akcji zdają sobie sprawę, że na należne wynagrodzenie trzeba ciężko pracować.

P1420390

Wśród partnerów akcji znalazły się również: Galeria Świdnicka oraz Restauracja Papa’s Multifood, która znajduje się na terenie galerii. Dzieci podczas specjalnie przygotowanych warsztatów uczyły się lepić, uwielbiane chyba przez wszystkich, pierogi ruskie. Łącznie przez dwa tygodnie w warsztatach weźmie udział ok. 180 małych „pierogarzy”.

Pod okiem kucharzy dzieciaki wałkowały, wycinały i lepiły ciasto wypełnione przygotowanym farszem. Po ciężkiej pracy gotowe pierogi lądowały w kuchni, skąd wracały ugotowane i okraszone cebulką. Tu zaczynał się najprzyjemniejszy moment – jedzenie. Pięknie pachnące, pełne blachy znikały w oka mgnieniu.

„ Miałem szansę skosztować kilka porcji i powiem szczerze, że pierożki były fantastyczne, a dodatkowych walorów smakowych dodawała świadomość kto jest ich twórcą” – wyznaje z uśmiechem Kamil Janicki, kierownik marketingu Galerii Świdnickiej.

Miłą niespodzianką i deserową wisienką na torcie są talony na uwielbiane przez dzieci i nie tylko lody w kawiarni Choice, które otrzyma każdy uczestnik warsztatów.

P1420392 P1420441 P1420461

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *