Miasto dofinansuje żłobki i kluby dziecięce

Urząd Miejski przyjmuje już wnioski o udzielenie dotacji celowej na rok 2016 dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie Gminy Miasta Świdnicy.

złobek (1)

Dotacje mogą otrzymać placówki wpisane do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Świdnicy lub podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów zarejestrowanych w wykazie dziennych opiekunów prowadzonym przez Prezydenta Miasta Świdnicy.

– Planowany czas udzielania dofinansowania to okres od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku. Wysokość dotacji wyniesie 1,25 zł za godzinę opieki nad dzieckiem – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

Podmioty ubiegające się o dofinansowanie muszą do 2 lutego złożyć w Biurze Obsługi Urzędu Miejskiego w Świdnicy, „Wniosek o udzielenie dotacji”.

Szczegółowe warunki dofinansowania określa Zarządzenie nr 0050-24/2016 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 18 stycznia 2016 roku. Wzór wniosku oraz zarządzenie można pobrać ze strony internetowej urzędu.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, tel. 74 856 28 52.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *