Miastem Dzieci rządzą dziewczyny! (FOTO)

 

W Świdnicy trwa Miasto Dzieci. Wczoraj na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął się drugi turnus. Dzisiaj uroczyście przekazano władzę dzieciom. Nowym prezydentem została Sandra Suchojad, która skusiła uczestników…czekoladą.

 

W Świdnicy trwa Miasto Dzieci. Wczoraj na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął się drugi turnus. Dzisiaj uroczyście przekazano władzę dzieciom. Nowym prezydentem została Sandra Suchojad, która skusiła uczestników…czekoladą.

– – Wszystkim obiecałam czekoladowe czwartki oraz świdnickie fontanny pełne czekolady – mówi Sandra, ale przyznaje, że jeszcze nie wie, jak zrealizuje swój pomysł. – Jeszcze nie wiem, jak go wykonam, że cieszę się, że udało mi się do siebie przekonać młodych wyborców. Pierwszy raz uczestniczę w Mieście Dzieci i bardzo mi się tutaj podoba.

Przekazania symbolicznego klucza do bram miasta dokonała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która dodatkowo obiecała dzieciom uczestniczącym w półkolonii prezenty w postaci darmowych wejść na basen odkryty do końca trwania sezonu oraz po trzy darmowe wejścia na lodowisko. – Zachowajcie swój identyfikator, bo to on będzie biletem wstępu – mówiła Beata Moskal-Słaniewska i dodała: – Mam nadzieję, że te cztery dni będziecie spędzać w bardzo dobrej atmosferze, że dużo się przez te kilka dni nauczycie, zawiążecie nowe przyjaźnie i znajomości, które będą trwały nawet wtedy, gdy już zakończy się Miasto Dzieci. Życzę Wam mądrych oszczędności i tego, aby na koniec za tę ciężką pracę była dobra nagroda.

Przypomnijmy, w Mieście Dzieci bierze udział w sumie ok. 750 uczestników w wieku od 6 do 12 lat ze Świdnicy, w tym 90 dzieci z terenu gminy Świdnica. – Życzę Wam dobrej zabawy i dobrej pracy. I tego, żebyście zarobili jak najwięcej tauronów po to, aby móc zrealizować swoje marzenia i kupić wymarzone produkty w Sklepie Marzeń – mówiła do dzieci Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Uczestniczący w uroczystościach parlamentarzyści obiecali, że dla chętnych dzieci zorganizują wycieczkę do Sejmu, aby móc zapoznać ich z jeszcze jednym zawodem, jakim jest parlamentarzysta.

Zajęcia w Mieście Dzieci odbywają się w 2 turnusach. Pierwszy zakończył się 21 sierpnia, a drugi potrwa do 27 sierpnia.

W takim miejscu dzieci wypoczywają, dobrze się bawią, ale też uczą się pracować w wielu zawodach. – W tym roku do wyboru jest ich aż 30. Są to np. stolarz, aktor, policjant, strażak, bibliotkarz, rolnik, dentysta, cukiernik, bankier, poszukiwacz złota, kowal i wielu innych – wymienia Violetta Mazurek, koordynator projektu.

Po pracy uczestnicy dostają wynagrodzenie w specjalnej walucie, jaką są tzw. taurony. Jeśli popracują w danym zawodzie 45 minut, to dostaną 10 tauronów. „Pieniądze” można wydać od razu na artykuły szkolne, lody, słodycze, zabawki lub odłożyć na lokatę w banku i zbierać na upragnioną rzecz. Na przykład 10-letnia Oliwia z Pszenna zbiera taurony na wymarzony tablet.

Głównymi organizatorami są Gmina Miasto Świdnica, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gmina Wiejska Świdnica. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono 65 tys. zł. Oprócz tego wsparcia udzielili sponsorzy w wysokości ponad 75 tys. zł. Łączy koszt organizacji półkolonii dla dzieci z gminy to ok. 12 tys. zł. i w całości będzie on pochodzić z budżetu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

 

(BFG)

 

{fcomment}

{gallery}galerie/150825miasto{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *