Medal dla wójt

Tegoroczne uroczystości dolnośląskich obchodów 104. rocznicy powołania Policji Państwowej, w których udział wzięła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek odbyły się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem był apel, po którym wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse, a także podziękowania za pracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska. Podczas uroczystości wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek została odznaczona Brązowym Medalem za zasługi dla policji.

W związku z obchodami 104. rocznicy powstania Policji Państwowej, na wyższe stopnie awansowało ponad 1100 dolnośląskich funkcjonariuszy. Wielu, bo blisko 110 policjantów i pracowników Policji, zostało również odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę i Odznakami Zasłużony Policjant. Ponadto 7 osób zostało odznaczonych medalami za Zasługi dla Policji. W tym gronie znalazła się wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. O to wyjątkowe wyróżnienie wnioskował komendant Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy płk Andrzej Dobies.

Medal za Zasługi dla Policji przyznaje się za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Może być nadany obywatelowi polskiemu który m.in. przyczynił się do rozwoju Policji lub podejmował działania skutkujące podniesieniem sprawności jej działania lub poziomu jej wyposażenia technicznego. Warto podkreślić, że z inicjatywy wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek w 2017 r. utworzono Posterunek Policji w Słotwinie. Obecność komisariatu ułatwia funkcjonariuszom nawiązanie bliskiego kontaktu z mieszkańcami i zrozumienie ich potrzeb oraz obaw. Ta lepsza komunikacja poprawia zaufanie między policją a społecznością, co przyczynia się do bardziej efektywnej pracy. To wszystko w efekcie doprowadziło do znaczącej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Świdnica, zwiększenia ilości służb patrolowych oraz dostępności Policji w tym przede wszystkim dzielnicowych dla mieszkańców gminy. Dzięki zaangażowaniu władz gminy funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie otrzymali również nowoczesne auta klasy SUV marki Hyundai Tuscon oraz Kia Sportage. Kolejnym wsparciem były zakupy dwóch urządzeń: do badania stanu trzeźwości i miernika prędkości dla Wydziału Ruchu Drogowego KPP Świdnica, którego funkcjonariusze pełnią służbę na terenie gminy Świdnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *