Mechanik najlepszy z pierwszej pomocy (FOTO)

foto

fotoJuż po raz 23. uczniowie szkół powiatu świdnickiego udowodnili, że potrafią pomagać po mistrzowsku. Drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy okazała się najlepsza w udzielaniu pierwszej pomocy.

Już po raz 23. uczniowie szkół powiatu świdnickiego udowodnili, że potrafią pomagać po mistrzowsku. Drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy okazała się najlepsza w udzielaniu pierwszej pomocy.

foto

W XXIII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się w czwartek, 23 kwietnia na basenie letnim OSiR, udział wzięło 11 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. – Przygotowano 6 stacji urazowych, na których młodzież udzielała pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi Krystian Werecki, sekretarz zarządu OR PCK w Świdnicy. – Przykładowe urazy to złamania otwarte i zamknięte, resuscytacja krążeniowo- oddechowa, rany szarpane oraz krwotoki.

Walka była zacięta, ale ostatecznie rejonowymi mistrzami w udzielaniu pierwszej pomocy zostali uczniowie Mechanika. – Wobec tego, że Zespół Szkół Mechanicznych zwyciężył w mistrzostwach, to w nagrodę będzie reprezentował OR PCK w Świdnicy na Dolnośląskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się 30 maja w Świdnicy – zapowiada Krystian Werecki.

Sekretarz zarządu oddziału PCK w Świdnicy dziękuje za pomoc w organizacji zawodów. – Pragnę podziękować sponsorom, którymi byli Urząd Miejski i Powiat Świdnicki, a także Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Pogotowiu Ratunkowemu – dodaje.

Wyniki:

miejsce 1- Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

miejsce 2- Zespół Szkół w Żarowie

miejsce 3- III LO w Świdnicy, zespół A

miejsce 4-ZC CRK Mokrzeszów

miejsce 5- I LO Świdnica , grupa A

miejsce 6- I LO Świdnica, grupa B

miejsce 7- Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

miejsce 8- ZSHT w Świdnicy

miejsce 9- II LO w Świdnicy

miejsce 10- III LO w Świdnicy , grupa B

miejsce 11- Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150423pck{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *