Maturzysta na 100 procent

Mateusz Drąg, tegoroczny absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha, znalazł się w gronie 96 najlepszych maturzystów w Polsce (egzamin zdawało w sumie 259272 osób). Uzyskał tytuł finalisty VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.

Do uzyskania tytułu niezbędne jest otrzymanie ze wszystkich egzaminów wyniku minimum 90%. Na Dolnym Śląsku trzem absolwentom udało się osiągnąć taki próg. Nasz maturzysta uzyskał 99% z języka polskiego, 98% z języka angielskiego, 100% z matematyki w części obowiązkowej oraz 96% na poziomie rozszerzonym, 97% z chemii i 94% z informatyki.

Mateusz Drąg rozpoczął studia na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej, uzyskując najlepszy wynik podczas rekrutacji. W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego na wydziale, studentów reprezentowali maturzyści, którzy osiągnęli najlepsze wyniki rekrutacyjne. Na Wydziale Chemii wśród pięciu wyróżnionych studentów było dwoje tegorocznych Absolwentów II LO w Świdnicy. Oprócz Mateusza wyróżniona została również Nadia Antonowicz.

Mateusz Drąg w Święto Edukacji Narodowej odebrał z rąk Jacka Iwancza, dyrektora szkoły, Dyplom Finalisty, gratulacje od Marszałka Dolnego Śląska oraz listy rekomendacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *