Matematyczne zmagania zakończone

2Za nami II Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych, który odbył się 6 maja w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Drużyna z „Jedynki” nie miała sobie równych. Już po pierwszej części konkursu uplasowała się na pierwszym miejscu, a w drugiej części konkursu tylko ugruntowała pozycję lidera.

Za nami II Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych, który odbył się 6 maja w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Drużyna z „Jedynki” nie miała sobie równych. Już po pierwszej części konkursu uplasowała się na pierwszym miejscu, a w drugiej części konkursu tylko ugruntowała pozycję lidera.

 

Szkołę Podstawową nr 1 ze Świdnicy reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: Aleksander Rzyhak z kl. 6a, Marek Lurka z kl. 6a i Weronika Trojan z kl. 6b.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszych indywidualnym uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z zadań zamkniętych, a w drugim drużynowym uczniowie rozwiązywali zadania zespołowo. Nie zabrakło zadań wymagających wykorzystania wiedzy matematycznej w praktyce, np. „W jaki sposób od sznurka o długości 2/3 metra odciąć kawałek o długości ½ metra, nie mając do dyspozycji żadnej miary?”

W konkursie wzięło udział 15 drużyn z całego powiatu świdnickiego.
Na podium stanęły świdnickie podstawówki:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek i gier logicznych.

oprac. (bfg)

KOnkurs Pszenno 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *