Masz stare zdjęcia Osiedla Młodych? Podziel się!

Przypominamy, że każdy mieszkaniec Świdnicy może się włączyć w tworzenie wielkiej wystawy o Osiedlu Młodych.

wystawa osiedle

Poszukujemy fotografii lub zdjęć rodzinnych, które mają wartość sentymentalną. Dzięki nim chcemy na wystawie oddać klimat minionych czasów. Tego typu rzeczy świdniczanie często mają w swoich domach nawet o tym nie wiedząc. Leżą zakurzone i zapomniane w albumach. A choć z pozoru mogą wyglądać na nieprzydatne, często okazują się ważnymi „świadkami najnowszej historii”. Takie fotografie mogą stać się przyczynkiem do opowieści o życiu Osiedla Młodych, charakterystycznych miejscach czy formach spędzania wolnego czasu – zachęca miejski radny Marcin Paluszek, jeden ze współorganizatorów.

Wystawa ma na celu ukazanie historii budowy, jak niegdyś na polach uprawnych i terenach rolniczych powstał wielki kompleks osiedlowy z całą potrzebną infrastrukturą – ulicami, szkołami, przedszkolami, przychodniami i sklepami.

Osiedle Młodych nie jest już osiedlem, którym było jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie większość mieszkańców jest lub zbliża się do wieku senioralnego. Tym bardziej taka wystawa zostanie entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców – zarówno tych pamiętających budowę osiedla, jak i tych młodszych, którzy nie znają historii swojej dzielnicy. Jesteśmy pewni, że wystawa będzie ciekawym wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców Osiedla Młodych, ale także wszystkich świdniczan – dodaje radny.

Wystawa zostanie zaprezentowana od 11 kwietnia do 3 maja na wyremontowanej w 2014 roku promenadzie miejskiej przy ul. Wyszyńskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Marcin Paluszek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Gmina Miasto Świdnica wraz ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury oraz portal mojemiasto.swidnica.pl. Redakcja „Wiadomości Świdnickich” objęła patronat nad wydarzeniem.

Posiadasz stare zdjęcia Osiedla Młodych? Podziel się!

Wszyscy byli lub obecni mieszkańcy Osiedla Młodych, którzy mają ciekawe fotografie i chcieliby zaprezentować je na wystawie, proszeni są o kontakt z radnym Marcinem Paluszkiem (mpaluszek@gmail.com) lub redakcją portalu mojemiasto.swidnica.pl (redakcja.swidnica@gmail.com, tel. 698-306-891).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *