Marzenia i detale

Kolejne wyróżnienia dla świdnickich artystów! Widzieć i pokazywać – to niesamowita sztuka, która charakteryzuje uzdolnionych plastycznie. To sztuka, która charakteryzuje podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

DSCN1119

22 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy podsumowano Ogólnopolski Konkurs Plastyczny„Detal w architekturze”. Pracownię plastyczną z MDK w Świdnicy reprezentowało liczne, bo aż dwudziestoosobowe grono uczestników.

– Nasi uczniowie w swoich pracach przedstawili elementy architektoniczne budowli, czyli portale, kopuły, płaskorzeźby zdobiące fasady budowli – wyjaśnia Joanna Waksmundzka, nauczyciel pracowni plastycznej w MDK w Świdnicy.

Ze specjalnymi wyróżnieniami z Legnicy wróciło sześć adeptek sztuki kreatywnej: Sara Zawisza, Konstancja Kulak, Julia Michalska oraz Ula Walerowicz, która zdobyła nagrodę.

To nie jedyne osiągnięcia zdobyte przez młodych plastyków w ostatnim czasie. Podopieczni Joanny Waksmundzkiej od kilkunastu lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko moich marzeń”. W tym roku w jego XVII edycji zostały wyróżnione dwie osoby: Natasza Bieszczad i Alicja Wojnowska.

DSCN1105 DSCN1119 DSCN1156 DSCN1158 DSCN1172 DSCN1175

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *