Marek Zawisza nowym prezesem TBS

Rada Nadzorcza Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wybrała nowego prezesa spółki. Został nim Marek Zawisza, doświadczony samorządowiec i menadżer, do niedawna zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Pracę nowy prezes rozpoczął 1 lipca.

Marek Zawisza ostatnie 10 lat kariery zawodowej poświęcił kreowaniu rozwoju gminy Jaworzyna Śląska, jako zastępca burmistrza. Był odpowiedzialny za nadzór nad pracą referatów: Inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz Finansowo-Budżetowego. Wcześniej kierował działem sprzedaży eksportowej ZPS „Karolina” sp. z o.o. oraz był odpowiedzialny za przekształcenie Zakładu Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej w spółkę prawa handlowego. Marek Zawisza studiował w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończył kierunek zarządzanie i marketing. Jest również absolwentem podyplomowych studiów dla menadżerów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zarządza obecnie ponad 320 lokalami w których mieszka ok. 700 osób. Spółka prowadzi obecnie inwestycję na Osiedlu Młodych w Świdnicy, gdzie buduje budynek, który ma połączyć w sobie dwie funkcje – mieszkalną i użytkową. W czterokondygnacyjnym budynku będzie 45 mieszkań. W podziemnej części powstanie parking z 64 miejscami dla samochodów. W planach TBS jest inwestycja w Strzegomiu, gdzie powstać ma kilka budynków z mieszkaniami oraz budowa bloku przy ul. Bolka Świdnickiego w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *