Marek Michalak „Nieobojętnym 2016″

Świdniczanin Marek Michalak, który od 2008 r. pełni funkcję Rzecznika Praw Dziecka został odznaczony tytułem „Nieobojętny 2016″. Wyróżnienie po raz pierwszy w historii przyznali organizatorzy Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich.

10K9A5891

Kapituła przyznała wyróżnienie zwracając uwagę, że Marek Michalak od ośmiu z wielkim sercem i oddaniem opiekuje się polskimi dziećmi. – Dostojny Laureat każdego dnia wiernie towarzyszy swoim małym przyjaciołom. Dzieli z nimi radości i smutki. Współuczestniczy w codziennym życiu i ważnych chwilach. Jest wszędzie tam, gdzie dzieci doświadczają przemocy i okrucieństwa. Gdzie deptana jest dziecięca godność, zagrożone zdrowie lub życie. Bez wahania podaje rękę słabym, bezbronnym i cierpiącym. Jak niegdyś Stary Doktor i nasza Patronka – napisano w laudacji.

Marek Michalak statuetkę JABŁKA odebrał podczas III Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich, który w dniach 8-10 czerwca odbył się w Warszawie. Wzięły w nim udział dzieci z ponad 30 szkół noszących imię Sendlerowej z Polski, Niemiec i Meksyku. Wydarzenie zorganizowano honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Statuetkę „Nieobojętny 2016″ otrzymali również: prof. Henryk Skarżyński – wybitny otolaryngolog, Joanna Gospodarczyk – Dyrektor Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, Michael Schudrich -Naczelny Rabin Polski, Zygmunt Rolat – filantrop, jeden z głównych fundatorów POLIN, Ilona Massalska – Prezes Fundacji Przyjaźni Polsko-Izralskiej, Draginja Nadażdin – Dyrektorka polskiej sekcji Amnesty International oraz Władysław Nocuń – filantrop.

07K9A5811 12K9A5927

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *