Marcinowice wygrały bitwę. Nowy wóz strażacki już w gminie

Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO o wartości ponad 800 tysięcy złotych zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Marcinowicach. To dzięki mobilizacji mieszkańców Gminy Marcinowice, którzy w wyborach prezydenckich wykazali się wyjątkową, obywatelską postawą.

Wozy trafiły do gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw. Gmina Marcinowice osiągnęła najwyższą frekwencję 70,30% z ponad 40 gmin w dawnym województwie wałbrzyskim. Pojazd, który zasilił jednostkę w Marcinowicach to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 na podwoziu marki VOLVO z kabiną sześcioosobową.

Auto zabudowane i dostarczone przez firmę Bocar posiada nowoczesną autopompę, zbiornik na wodę o pojemności 4000 litrów i zbiornik na 400 litrów środka pianotwórczego. Wóz wyposażony jest w wyciągarkę, hydrauliczny sprzęt do ratownictwa drogowego, walizkę medyczną oraz maszt oświetleniowy. Na pokładzie znajduje się radiostacja samochodowa, latarki dla ratowników, drabina, sprzęt pożarniczy oraz system ładowania akumulatorów i sprężonego powietrza na postoju.

źr.: UG Marcinowice, foto: Piotr Romanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *