Maraton z matematyką

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy spotkali się najlepsi z najlepszych, by zmierzyć się z królową nauk, czyli matematyką.

VII Maraton Matematyczny odbył się 23 maja w murach szkoły. Jego organizatorami są panie – Joanna Łopuszańska-Kułak i Beata Król. – Konkurs służy weryfikacji efektów pracy z młodzieżą, rozbudzeniu zainteresowania matematyką, odkrywaniu talentów, pobudzaniu młodzieży do podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności czy wreszcie stanowi pewnego rodzaju uatrakcyjnienie szkolnej nudy, rutyny – mówi Joanna Łopuszańska-Kułak.

W konkursie startowały 3-osobowe drużyny uczniowskie, które rywalizowały w dwóch kategoriach: klasy gimnazjalne oraz klasy 6 i 7 szkoły podstawowej. W zabawie uczestniczyło 27 uczniów. Rozwiązywali oni zadania w różnych systemach pracy: indywidualnie oraz grupowo, co zsumowało się na wynik całej drużyny. Maraton składał się z kilku etapów, podczas których uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, rozwiązują zadania otwarte wykazywali się umiejętnościami abstrahowania, logicznego myślenia.

Ostatnim etapem zmagań był turniej „Jeden z dziesięciu”, który wymagał od uczniów nie tylko znajomości pojęć matematycznych, ale również ogromnej sprawności rachunkowej. Nie łatwo jest wyznaczyć w pamięci pole trójkąta równobocznego o boku długości lub obliczyć sumę miar wewnętrznych kątów w dziesięciokącie.

Najlepszą drużyną Maratonu w kategorii klasy podstawowe zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie Theofani Kułak, Robert Kaźmierczak oraz Stanisław Madziara, w kategorii klasy gimnazjalne uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4: Hanna Karwowska, Michał Pietrzak, Damian Wiercigroch-Gasek.

Kolejne miejsca wśród klas podstawowych zajęli: 2 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 4, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105, klasy gimnazjalne: 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *