Mamy przewoźnika ze Śląska

nowe_autobusy

nowe_autobusyŚląskie Konsorcjum Komunikacyjne przez najbliższe 10 lat wozić będzie wałbrzyszan.

 

Śląskie Konsorcjum Komunikacyjne przez najbliższe 10 lat wozić będzie wałbrzyszan.nowe_autobusy

Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta bardzo długo zastanawiał się nad wynikiem przetargu. Koperty z ofertami otworzono już ponad dwa tygodnie temu. Od początku wiadomo było, że Śląskie Konsorcjum Komunikacyjne (ŚKK) jest faworytem. Zaproponowali najmniej, a cena była w tym przetargu jedynym kryterium. Skąd zatem ta zwłoka?
– Dołożyliśmy wszelkich starań, również z moim udziałem osobistym, aby zweryfikować ofertę – mówił już po rozstrzygnięciu przetargu prezydent Roman Szełemej.
ŚKK to sześć małych firm transportowych ze Śląska. W porównaniu chociażby z drugą w przetargu Veolią są praktycznie nieznani. A warto przypomnieć, że kontrakt przewozowy warty jest około ćwierć miliarda złotych.
– Jest w nas pewna uwaga, która przywiązujemy do tego, jak to konsorcjum będzie realizowało te usługi – przyznaje prezydent Roman Szełemej.
Firmie powierzone zostanie 20 nowych autobusów zakupionych przez gminę Wałbrzych. Konsorcjum ma jednak dokupić ponad 30 kolejnych pojazdów, tak aby cały transport w mieście realizowany był w nowych wozach. Ważna jest także kwestia kierowców, którzy do tej pory obsługiwali komunikację w ramach Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.
– Jesteśmy już po spotkaniu z pracownikami, konsorcjum deklaruje przejęcie wszystkich kierowców. Ma im zapewnić standard pracy nie gorszy niż obecnie – tłumaczy Szełemej.
W przyszłym roku na zakup usług komunikacyjnych gmina chce wydać ok. 25 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *