Mamy miliony na usuwanie klęsk żywiołowych

013-04

013-0493 mln złotych to wartość tegorocznych promes przyznanych dla samorządów Dolnego Śląska. W ich gronie jest gmina Świdnica i powiat świdnicki. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na remont dróg.

93 mln złotych to wartość tegorocznych promes przyznanych dla samorządów Dolnego Śląska. W ich gronie jest gmina Świdnica i powiat świdnicki. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na remont dróg.

Z rąk wiceministra Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego oraz wojewody dolnośląskiego Tomasza Smolarza, 11 lutego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, promesę dla gminy Świdnica, odebrała wójt Teresa Mazurek. Dofinansowanie przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych.

Pieniądze zostaną wykorzystane na kolejny etap regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz na odbudowę dróg gminnych w Grodziszczu. To jedna z większych kwot przyznanych w tegorocznym rozdaniu dla samorządów gminnych – mówi wójt Teresa Mazurek.

013-04

Promesę otrzymał także powiat świdnicki. Przyznane wsparcie wysokości 1 mln 100 tys. zł, zostanie przeznaczone na drogę Gola Świdnicka-Krasków. Drugie zadanie obejmie przebudowę drogi powiatowej nr 2879D w miejscowości Wiry. Przebudowa drogi na odcinku Gola Świdnicka – Krasków to kontynuacja robót rozpoczętych w 2014 r.

mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *