Malują ulice

malowanie pasow kopia

malowanie pasow kopiaW Świdnicy rozpoczęło się malowanie znaków poziomych na miejskich ulicach, które wykonuje firma „BiG” z siedzibą w Świebodzinie. Prace prowadzone będą do końca maja, a ich koszt szacuje się na około 160 tys. zł.

W Świdnicy rozpoczęło się malowanie znaków poziomych na miejskich ulicach, które wykonuje firma „BiG” z siedzibą w Świebodzinie. Prace prowadzone będą do końca maja, a ich koszt szacuje się na około 160 tys. zł.

W związku z prowadzonymi działaniami apelujemy do kierowców o zachowanie czujności i wyrozumiałość, ponieważ natrafić mogą na chwilowe utrudnienia. Po zakończeniu akcji kierowcom będzie się jeździć zdecydowanie lepiej i bezpieczniej, a piesi będą mieli ułatwione przejście przez jezdnię – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Malowanie znaków poziomych prowadzone jest w dwóch etapach. Pierwszy dotyczyć będzie malowania linii ciągłych przy pomocy specjalnej maszyny, która wykona te prace w kilka dni. Będzie się to odbywało głównie nocą. Drugi etap obejmuje malowanie przejść, strzałek, piktogramów oraz linii parkingowych. Te prace również, z zasady, odbywają się w nocy. Jednak z uwagi na różne przeszkody np. opady deszczu, niską temperaturę w nocy, niedostępność miejsca itp., dopuszczamy malowanie również w dzień, by móc prace wykonać w terminie. malowanie pasow kopia

– Największym problemem jest niemożność malowania parkingów z uwagi na zaparkowane samochody, dlatego przyjęto zasadę, że jeżeli parking nie będzie w oznaczonym dniu uwolniony, to zastosujemy malowanie linii parkingowej (linia P-19), a sposób parkowania określi pionowy znak drogowy. Na podobne trudności natrafiamy w momencie odnawiania tzw. kopert i piktogramów dla niepełnosprawnych. Ponadto, malowanie na kostce granitowej jest nietrwałe, dlatego przejścia na kostce będziemy malować jako pierwsze i przed zakończeniem prac pomalujemy je ponownie – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

(UM Świdnica)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *