Maluchy na boisku (FOTO)

DSCF6043

DSCF6043Ponad stu młodziutkich piłkarzy wzieło udział w Noworocznym Turnieju Mini Piłki Nożnej Skrzat Cup 2015. Na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Świdnica do hali na osiedlu Zawiszów zjechało osiem zespołów z całego Dolnego Śląska.

 

 

Ponad stu młodziutkich piłkarzy wzieło udział w Noworocznym Turnieju Mini Piłki Nożnej Skrzat Cup 2015. Na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Świdnica do hali na osiedlu Zawiszów zjechało osiem zespołów z całego Dolnego Śląska. DSCF6043

 

Zawody odbyły się w sobotę, 3 stycznia. Oprócvz dwóch drużyn gospodarzy szkolonych przez Artura Sarę zaprezentowali się piłkarze w wieku od 6 do 8 lat Akademii Piłkarskiej Wrocław, UKS Lechii Dzierżoniów, UKS Olimpijczyk Wałbrzych, UKS Baszta Wałbrzych, Akademii Piłkarskiej Victoria Wałbrzych, AKS Strzegom, PUKS Orlika Kłodzko oraz Szkółki Piłkarskiej GCKiS Żarów

Turniejowi przyświecała idea, że każdy uczestnik jest zwycięzcą, dlatego nie wprowadzono klasyfikacji końcowej zespołów. Rywalizacja zakończyła się wręczeniem medali oraz dyplomów każdemu z zawodników. Wszystkie grupy otrzymały puchar oraz upominek – piłkę – mówi Anna Kaźmierczak.

Dodatkową atrakcją był poczęstunek dla młodych piłkarzy zapewniony przez Piekarnię Bieżyński oraz Adler Polska Sp. z o.o. Akademia Piłkarska Świdnica zapowiada organizację kolejnych turniejów, w których nie wynik będzie najważniejszy lecz propagowanie: zdrowego stylu życia, samorealizacji poprzez sport i zabawę, jak też rodzinnego spędzania czasu wolnego.

(ram)

{gallery}galerie/150105turniej{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *