Mali Wspaniali podsumowani (FOTO)

Efektownym i zapierającym dech w piersi pokazem sztuk walki i zawodami sportowymi w poniedziałek, 27 czerwca podsumowano realizację pierwszego etapu Programu „Mali Wspaniali”, którym objętych było 375 maluchów z siedmiu świdnickich przedszkoli miejskich.

mali wspaniali (11)

Od kwietnia dzieci brały udział w systematycznych treningach pod okiem Tomasza Bohuszewicza z klubu Tiger. Projekt ma na celu zachęcenia dzieci do aktywnej formy spędzania wolnego czasu i przybliżyć ideę The World Games – „olimpiady sportów nieolimpijskich”, które w lipcu 2017 roku odbędą się na Dolnym Śląsku, w tym w Świdnicy.

Patronat honorowy nad programem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska, a jego realizatorem w przedszkolach był Sportowy Klub Taekwon-do „Tiger”, reprezentowany przez Tomasza Bohuszewicza i Sebastiana Maniaka. Podsumowanie programu „Mali Wspaniali” w Świdnicy odbyło się na hali Zawiszów pod nazwą „Świdnicki Test Przedszkolaka”. Wyniki „Świdnickiego Testu Przedszkolaka” posłużyły do porównania poziomu sprawności dzieci po 3 miesiącach od rozpoczęcia projektu.

Promowanie i propagowanie aktywności fizycznej, oczywiście w formie zabawy, od najmłodszych lat daje nadzieje na to, że w przyszłości dzieci te będą częściej wybierać sport i wspólną zabawę na podwórku niż siedzenie w domu przed komputerem. To niezwykle istotne, aby już teraz nakierować ich energię i rozwinąć w nich zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportu. Pamiętajmy o tym, że ruch to zdrowie, a zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *