Majowy patriotyczny korowód radości w Jaroszowie

W tym roku po raz trzeci uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wyruszyli w majowym „Patriotycznym Korowodzie Radości”.

Patriotyczny korowód Radości 1

W piątek – 29 kwietnia 2016 r. – przybrana w barwy narodowe jaroszowska społeczność szkolna świadczyła przechodniom o swojej dumie z przynależności do narodu polskiego i z polskiego dziedzictwa. Wszyscy uczniowie wyruszyli w Korowodzie Radości ze świadomością, że są pełnoprawnymi obywatelami Europy, że wnoszą do niej wiele pozytywnych wartości poprzez naszą naukę i codzienną pracę.

Mamy szczególne powody do tego, aby manifestować swoją radość właśnie w tym szczególnym dla nas miesiącu. Dzień 1 maja to dla nas Polaków podwójne święto. 12 lat temu Polska weszła oficjalnie w szeregi krajów należących do Unii Europejskiej. W dzień 2 maja obchodzimy Święto Flagi, Dzień Polonii i Polaków za granicą. Święto zostało wprowadzone w 2004 roku i nabiera dla nas coraz większego znaczenia, szczególnie dlatego, że coraz więcej naszych rodaków emigruje z kraju, a swoją przynależność do narodu polskiego manifestuje poprzez barwy narodowe na flagach, sztandarach i emblematach.

3 maja przypominamy naszym rodakom i Europejczykom, że to właśnie w Polsce po raz pierwszy zatwierdzono w Europie ustrój konstytucyjny.

Święta Narodowe przypominają nam, że każdy z nas kocha swoją Ojczyznę. Uświadamiają, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także na co dzień – wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach, rocznicach – jak chociażby o majowych świętach.

Po raz pierwszy nasza klasa brała udział w Korowodzie Radości. Bardzo nam się podobało, kiedy wszyscy uczniowie – od najmłodszych po najstarszych – szli przez naszą wieś. Mieszkańcy i kierowcy w samochodach pozdrawiali nas serdecznie. Każda klasa wraz z wychowawcą wykonała okolicznościowe ozdoby w barwach biało-czerwonych.

Uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie w składzie: Natalia Bodakowska, Hanna Balcerzak, Dawid Chodorowski, Jakub Dyrała, Małgorzata Gałdyś, Bartłomiej Giza, Adrian Grajny, Przemysław Januś, Filip Kiełbowicz, Łucja Kołodziej, Roksana Kutaj, Filip Lasak, Emilia Piotrowska, Kacper Pistrakiewicz, Nikola Przepłata, Zuzanna Różańska, Zuzanna Skiera, Dominika Stępień, Kornelia Surga, Mateusz Sus, której opiekunem jest Elżbieta Szczepanik

Patriotyczny korowód Radości 2

Patriotyczny korowód Radości 3

Patriotyczny korowód Radości 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *